Слово “ілюстрація”, яким називають малюнки в книжках, має латинське походження. Ілюструвати – дослівно означає освітлювати, і книжкова мальована графіка справді нагадує чарівну лампу, що робить яскравішими персонажів й найцікавіші сюжетні моменти. Всі знають, що досконала дитяча книжка не може бути без малюнків, а творчий колектив видавництва, що друкує твори для дітей, не може бути без художників-ілюстраторів. Київське видавництво “Самміт-книга” та Департамент суспільних комунікацій КМДА 19 грудня, якраз у День святого Миколая, вирішило подарувати читачам БІБЛІОТЕКИ можливість зануритися в чарівний світ книжкової графіки у форматі художньої виставки.

На відкритті імпрези, що має промовисту, святкову та осяйну назву “Гірлянда чарівних картинок”, можна було доторкнутися до традицій цього виду мистецтва: у залі були присутні представники кількох поколінь майстрів-ілюстраторів, а на виставкових стендах – малюнки до видань різних років. До нас завітав творець самобутнього візуального стилю книжкової графіки та кіноанімації “Київнаукфільму” 80-х років ХХ століття, народний художник Радна Пилипович Сахалтуєв. Гості виставки зможуть побачити його ілюстрації до книжки народного артиста України Петра Маги “Жив собі пес”, яка побачила світ у видавництві “Самміт-книга” у 2019 році. Також на виставкових стендах – малюнки народного художника України, лауреата Національної Шевченківської премії Миколи Пшінки до збірки “Індійські народні казки”.

Занурення у світ яскравих емоцій малюка й дорослих, які радіють його першим крокам та словам – в ілюстраціях Олени Хомченко до книжок “Дрімкотіння для Поліни” Сергія Соколова та “Біль-біль, буль-буль, хі-хі, ку-ку” Олени Палашек, “Микитась Боровичок” Ганни Буянджи. Художник Іван Михайлов додає виставці новорічного настрою, адже саме з-під його пензля вийшли ілюстрації до книжки Ганни Онищенко “Новорічні пригоди Морозенка”. Також на стендах – фантазійні образи знаної художниці Катерини Косьяненко, створені до книжки віршів Анни Павлик “Хмаринка-дивинка”.

Ілюстрації Надії Міцкевич до книжки Джеймса Крюса “Тім Талер або Проданий сміх” знайомлять дітей та підлітків з візуальною мовою мистецтва модернізму, адже місткиня надихалася картинами світових класиків – Рене Магріта та основоположників поп-арту, насамперед Енді Воргола.

Запрошуємо переглянути фото з відкриття виставки й, звісно, на саму виставку, що триває у нашому просторі Art/Мистецтво.

Усі зображення у дописі взято зі сторінки Івана Степуріна у Facebook, фото Сергія Оленича.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic