Напередодні 6 грудня – Дня українського війська – #БІБЛІОТЕКА отримала від дитячої письменниці Олени Полянської та від редакції журналу “Військо України” великий подарунок – чотири книжки про наших захисників: “Побратими”, “Відчайдухи”, “Наші” та “Пророцтво Жанни”.

Будьмо відверті – служба у війську приваблює далеко не всіх юнаків та чоловіків. Тим цікавіше  читати історії тих хоробрих чоловіків та жінок, що за покликом серця та мобілізаційною повісткою стали на захист Батьківщини. Їхня мотивація іноді вражає. Наприклад, звичайний робітник та багатодітний батько з Житомирщини Андрій Клименчук так пояснив своїй дружині Світлані своє рішення піти на війну добровольцем: “Що, сонечко, чужий дядько піде наших дітей захищати?” Саме так у наші дні виглядає благородство Гектора й вірність Андромахи, і його, як це завжди було в українській історії, демонструють прості громадяни-захисники Батьківщини.

На сторінках тетралогії читач знайде чимало документальних описів запеклих артилерійських дуелей, рішучих і блискавичних танкових атак, сміливих розвідницьких рейдів. Але в ній є й матеріали, нехарактерні для військових хронік – історії з життя, дитячі, родинні й навіть весільні фотографії. І нехай не здається нікому, що книжки адресовані тільки самим воїнам та їхнім родинам. Вони багато чого розповідають про тих, хто пішов на війну і хто з неї повернувся, а також про пам’ять про полеглих побратимів – причому розповідають такого, чим воїни не дуже охоче публічно діляться.

День українського війська – це передусім день вдячності всім-всім причетним. Їх багато – крім самих воїнів та моряків, це також їхні родини, батьки і матері, шкільні вчителі й найкращі друзі. Це також їхні діти. Знак нашої солідарності з ними – не тільки наші слова вітання із святом. Це також щире зацікавлення їхнім життям, прагнення прийняти, зрозуміти, підтримати.

Вітаємо всіх українських воїнів із святом! Ми разом з Вами, дорогі наші захисники, мріємо про той час, коли тактичний досвід буде здобуватися тільки в училищах та полігонах, а проводи у військо ніколи більше не означатимуть проводів на війну. Дякуємо Вам!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic