У ці дні настала пора представити читачеві цю незвичну книжку.
«Діточок багато» – це не просто антологія, збірка оповідань. Це присвята, зізнання в любові і повазі студентів своєму Вчителеві. Книжка містить студентські твори (етюди, оповідання, вірші тощо) написані на курсі «Основи літературної творчості» в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” . Протягом 20 років цей курс читав Сергій Іванюк: перший ректор університету, викладач , письменник, літературний критик.
Багато авторів збірки чудово знайомі читачеві БІБЛІОТЕКИ. Знайомі не лише за їх книжками , але й особисто. Адже ці молоді прекрасні письменники є великими нашими друзями. Часто і залюбки презентують у нас свої нові книжки. Тепер вони майстри слова, а в «Діточок багато» читач побачить початок літературного шляху улюблених письменників, їх становлення.
Голос Іванюка добре чути на сторінках книжки – у коментарях, що супроводжують текст, інтерв’ю. Відчуваються його настанови: написати гарний художній твір, людською мовою, цікаво і правдоподібно. І сам Сергій Іванюк (Сергій Оксеник) був великим Другом БІБЛІОТЕКИ та її читачів. Неодноразово відвідував і з презентаціями своїх книжок (трилогія «Лісом.Небом.Водою») , і як головний редактор популярного часопису для підлітків «Однокласник». З великою шаною та вдячність згадуємо Сергія Оксеника, який пішов з життя 26 квітня 2018 року. «Діточок багато» – книжка-натхнення для майбутніх авторів. Адже письменником чи письменницею може стати кожен, варто лише почати!
P.S. Бонус – фоторепортаж про зустріч із Сергієм Іванюком у БІБЛІОТЕЦІ 5 грудня 2013 року 🙂
Сергій Іванюк з письменницею Марією Артеменко, яка була тоді завідувачкою редакцією журналу “Однокласник” — Колись давно ми зі сватом Іваном Олександровичем копали на дачі яму. Раптом лопата штрикнулась об щось тверде. Сват мій, інженер за покликанням, впізнав у знайденій великій конструкції стару Машину часу: дверцята, кермо, тумблери, лампочки. А мене зацікавила скринька, що лежала в кутку. Приніс її до дому, відкрив і знайшов там … рукопис з автографом на першій сторінці — Сергій Оксеник. Почав його читати, але це було не просто, тому що літери, хоча й українські, мали незвичайний, навіть химерний, вигляд. Я зрозумів, що текст треба розшифровувати. Кожна перенесена на папір сторінка розсипалась у порох, який я здував з моїх долонь. В результаті кропіткої роботи я отримав дуже цікавий зміст і вирішив його видати книгою. Мені здалося, що в дитинстві такій твір я прочитав би із задоволенням. Саме так з’явилась перша книга пригодницько-фантастичного роману «Лісом, небом, водою», яку я назвав «Лисий». Авторство Сергія Оксеника зберіг… Пан Сергій розказав, що його робота розшифрувальника на тому не закінчилась. Процес тривав, з’явилася наступна книга — «Лісом, небом, водою. Леля», і, нарешті, готується до друку заключна — «Лісом, небом, водою. Інженер». Ілюстрував книжки художник Олександр Міхнушов. Мені подобається писати і бачити свої твори надрукованими сьогодні, наприклад, у журналі «Однокласник» Щиро дякуємо Сергію Іванюку за його Сергія Оксеника!
Діточок багато. Збірка оповідань з курсу літературної творчості Сергія Іванюка. Упорядниця Олександра Сауляк. Передмова: Ростислав Семків, Мирослав Лаюк. – К.: Смолоскип, 2019. – 496 с.