#ПершаКнижкаПісляКарантину

Винницька Ярина

«Ковчег Україна. Музика»

Вихід цієї книги був приурочений великому проєкту, що стартував 2020 року у Львові. Це був концерт, який зібрав та вмістив у собі десять століть української музики. Проєкт «Ковчег» став дійсно знаковою музичною подією минулого року і надалі зможе слугувати «архівом» української культури для прийдешніх поколінь.

Ця книга – путівник по українській музичній спадщині від архаїчних колядок до “Червоної Рути”. Тут зібрані усі найвизначніші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні артефакти, цікаві історії з життя українських композиторів.

Книга є фактично програмою одноіменного концерту-хрестоматії, що вмістить найкращі шедеври української музичної спадщини – народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів – під дерегуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етно-гуртів – “Даха Браха”, “Хорея Козацька”, “Курбаси”, Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору “Дударик”, Київського дівочого хору ім. М. Лисенка. За QR-кодами, розміщеними у книзі, можна буде послухати усі головні музичні доріжки концерту, та навіть зіграти у настільну гру, закріпивши отримані знання про біографії музикантів та українські музичні інструменти. 

Стефан Заґмайстер, Джессіка Волш

«Заґмайстер і Волш. Краса»

Що таке краса? Споконвіку люди намагалися знайти відповідь на це запитання, але воно так і лишилось риторичним. Краса – суб’єктивне поняття, для кожного вона своя.  

    Пропонуємо вашій увазі книгу «Заґмайстер і Волш. Краса», вона складається з семи розділів, в яких ви дізнаєтесь: що надихнуло авторів написати цю книгу, як в різні часи люди визначали красу, як люди переживають відчуття краси у її розмаїтих формах — від живопису до архітектури, від моди до дизайну упаковки, та багато чого іншого. 

    У гонитві за функціональністю ми втрачаємо дещо дуже важливе, дещо суто людське, вважають Стефан Заґмайстер і Джессіка Волш. Краса — це не забаганка, не те, чим можна легковажити, домагаючись абсолютної практичності й одноманітного, раціоналізованого середовища. Адже споглядаючи красу, люди переживають позитивні емоції та відповідно змінюють свою поведінку, і якщо дизайнери вміють врахувати це в роботі, вона врешті виявляється ефективнішою. Хоча уявлення про красу в нашій історії постійно змінювалися, виявляється, що певні форми, відтінки кольорів та їх поєднання усе-таки подобаються людям набагато частіше, ніж інші, — навіть якщо ці люди живуть у різних країнах і представляють дуже відмінні культури.

На основі проведених досліджень і опитувань, а також власного досвіду та вподобань, автори уклали добірку розмаїтого красивого — будівель, меблів, книг, одягу, посуду, мальованих чи створених комп’ютерними інструментами зображень і фото — чудовий мудборд для тих, хто хоче з’ясувати для себе, що ж таке краса.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic