Нинішній 2020 рік оголошений Роком Європи в Україні. Це передусім означає більше знань про Європейський Союз: про історію створення, про штаб-квартиру та центральні керівні органи, про базові принципи політики та механізми прийняття рішень, про країни-учасниці та програми партнерства з Україною. Нашу сьогоднішню годину інформації адресовано молодшим школярам, і відео, яке ми запрошуємо переглянути, містить всі ці відомості.
Для чого, власне, дітям знати про Європейський Союз? Не тільки для того, щоб разом з дорослими відвідувати країни Європи, оглядати туристичні об’єкти, пам’ятки природи, історії, архітектури та культури. В наші дні співпраця України та ЄС є настільки тісною, що знаннями про європейські цінності, принципи, економічну, зовнішньополітичну та гуманітарну співпрацю мають володіти не тільки фахівці з міжнародних відносин. Наприклад, багатьом відомо про можливості молодим людям з України отримати вищу освіту в європейських університетах, а також про програми академічних обмінів. Астрономічні спостереження та запуск дослідницьких космічних місій, студії з медицини, біології, теоретичної фізики (згадаймо про Великий Андронний колайдер, розташований у центрі Європи) – це лише невелика частина можливостей, якими вже користуються українські науковці завдяки участі в програмах ЄС. А ще Україна плідно співпрацює з європейськими країнами у сфері транспорту, комунікацій, розвитку IT-технологій, у розвитку зеленої енергетики, модернізації промисловості та сільського господарства.
Позитивний вплив співпраці ЄС та України вже настільки великий, що його вже неможливо не помітити навіть у нашому повсякденному житті. Так, запровадження нових європейських природоохоронних стандартів примушує і нас в Україні серйозніше ставитися до таких речей, як сортування та утилізація сміття, викиди забруднюючих речовин та вуглецевий слід, розвиток практик та технологій, дружніх до природного середовища. Ще одна сфера, яка зазнала значних змін під впливом європейських практик – дотримання прав людей з інвалідністю та інших вразливих соціальних категорій та груп. Ми поступово звикаємо до пандусів на входах до публічних приміщень, до рельєфної тротуарної плитки та озвучених світлофорів, до інклюзії (залученні дітей з інвалідністю) в освіті. Більше про вплив співпраці з ЄС на всі сфери життя в Україні та про базові відомості про Європейський Союз – у цьому відео:
Європейський Союз [Текст] : слов.-довід. / ред.-упоряд. М. Марченко. – 3-є вид., оновл. – К. : К.І.С., 2006. – 138 с.