Себастьян Смі у книжці «Мистецтво суперництва» розказує, якими парадоксальними є механізми особистих взаємин між геніями мистецтва

Більшість з вас, а особливо ті, хто цікавиться мистецтвом, звичайно ж знають деякі факти з біографій знаних на весь світ художників. Але чи знаєте ви про більш особисті речі, про які не пишуть у підручниках: про дружбу між митцями, про сварки, образи, про вплив на творчість один одного. 

Чотири розділи книги розкривають історії стосунків між чотирма знаменитими парами митців: Мане й Деґа, Пікассо й Матісса, Поллока і де Кунінґа, Фройда і Бекона. Кожна з історій зосереджена на певному часовому відрізку, зазвичай – це три-чотири роки, на які припадав якийсь важливий, конкретний епізод з життя, коли художники стояли на порозі важливого творчого прориву. 

То ж завітавши до Бібліотеки після карантину і взявши цю книгу, ви дізнаєтесь ще більше про бурхливе мистецьке життя художників ХІХ і ХХ століть, а також про те, до яких злетів і катастроф привела їхня дружба.

Смі, С.
Мистецтво суперництва [Текст] : чотири історії про дружбу, зраду й подвиги в мистецтві / пер. з англ. Г. Лелів ; мал. на обкл. Ю. Коваля. – Київ : ArtHuss, 2020. – 291 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic