Роман Юрія Щербака з’явився після двадцятирічної творчої паузи, яка почалася від часу публікації документальної повісті “Чорнобиль”.

Тоді, в перші роки Незалежності України, автор уже відбувся як професійний лікар, цікавий письменник та публіцист. До 2011-го, коли “Час смертохристів” (перша частина трилогії “Час”) уперше побачив світ, за плечима у пана Юрія вже був солідний досвід у зовсім іншій царині. Він зробив кар’єру кадрового дипломата, пропрацювавши багато років Надзвичайним послом України у США, Канаді, Мек­сиці та Ізраїлі. Тому жанр антиутопії, обраний для першого твору трилогії, та його тематика – широке коло візій з футурології та геополітики – є до певної міри закономірними.

Юрій Щербак є доволі песимістичним щодо майбутнього – ми бачимо на сторінках “Часу смертохристів”, що світ не уник третьої світової війни і в 2077 році якраз стоїть на порозі четвертої. Політична карта у третій чверті ХХІ століття відрізняється від нинішньої, хоча найголовніші гравці майже ті ж самі – США, Китай, Росія, мусульманський Близький Схід і Західна Європа під його значним впливом.

Вибір головного героя теж доволі очікуваний – ним є досвідчений кадровий розвідник Ігор Гайдук. Логічно, що довкола його постаті автор намагається вибудувати справжню українську бондіану, щедро насичену авантюрами, еротикою та конспірологією. Наскільки вдалою виявилася спроба – думки критиків різняться. Досі масовому читачеві було важко скласти свою думку – перший тираж у 2011 році (видавництво “Ярославів Вал”) був невеликим. Друге видання, здійснене минулого року “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Гою”, нарешті потрапило до БІБЛІОТЕКИ. Між іншим, видавництво вже розпродало тираж та готується до продажу наступної частини трилогії – “Час Великої гри. Фантоми 2079 року”. Тож якщо Ви б хотіли побачити перспективи України та світу в 2077 році очима Юрія Щербака, одразу після карантину поспішайте взяти книжку на свій формуляр!

Щербак, Юрій Миколайович.
Час смертохристів [Текст] : міражі 2077 року : перший роман із трилогії “Час” / мал. на обкл. О. Продана. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 487 с. – (Перлини сучасної літератури). 

Категорії: Без категорії

Easysoftonic