Уявлення про книжки, за якими малеча вчиться спочатку впізнавати літери, а потім і самостійно читати, в Україні лишається доволі консервативним. Як правило, абеткова книжка-картинка містить слова, які починаються на всі (або майже всі 🙂 літери, і слова ці розташовані в абетковому порядку. Трендом останніх десятиліть є також написання абеткових віршиків. До речі, учасники ХХ Диктанту національної єдності мали нагоду пригадати найбільше досягнення цього жанру української літератури для найменших – креативну “Абетку” художника-ілюстратора Костя Лавра та поета Івана Малковича. Саме з неї походить енелятко – мила істотка з космічного корабля прибульців, з допомогою якої автори впоралися з проблемою дефіциту яскравих та зрозумілих малюкам слів на літеру Е.
Втім, нова книжка нашої сьогоднішньої онлайн-гості Оксани Лущевської, що має назву “Ї. Особлива літера”, розповідає малечі про абетку в інший спосіб. А що, як спробувати побудувати текст не навколо алфавітного списку іменників, а навколо веселої гри із самими буквами та звуками? За приклад було взято хрестоматійну книжечку “Чіка чіка бум бум” американських авторів Біллі Мартіна-молодшого та Джона Аршамбо з ілюстраціями Луї Елерта. Її популярність у США настільки велика, що сорок четвертий президент країни Барак Обама обрав саме її для своєї традиційної хвилинки читання дітям.

Літера Ї пройшла “кастинг” і стала тією особливою літерою, що гратиме головну роль у яскравому й веселому ігровому сюжеті. До створення книжки долучилася художниця-ілюстраторка Романа Рубан, вона побачила світ у видавництві “Портал”.

Зображення: portalbooks.com.ua

Сюжетний ігровий формат книжок, що призначені для знайомства малечі з абеткою – не єдина новація, яку просуває Оксана Лущевська в нашій дитячій літературі. Запускайте відео з нашої онлайн-зустрічі, щоб дізнатись про переваги книжечок у м’яких обкладинках, про дитячі верлібри (неримовані вірші з вільним ритмом) як спосіб навчитися висловлюватися лаконічно, яскраво та вичерпно тощо:

Оксана Лущевська. «Ї. Особлива буква»Ілюстрації Романи Рубан. — Київ: Портал, 2020. — 36 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic