БІБЛІОТЕКА та видавництво Book Chef продовжують спільний проєкт “Кастинг професій”. Ростислав Ріпка поділився секретами старту в професії та фотосесій із зірками

На самому початку нашої онлайн-зустрічі Ростислав Ріпка зізнався, що про кар’єру професійного фотографа з дитинства зовсім не мріяв, хоча знімкувати любив. Втім, між любительською фотографією та професійною, із стабільними замовленнями та доходами існує певна дистанція, яку не всім щастить здолати. Зробити потрібний крок Ростиславові вдалося завдяки телебаченню, точніше завдяки тому, що він одного разу зі своєю любительською камерою опинився за лаштунками великого проєкту – в амплуа графічного дизайнера. Амбітний аматор того разу немов витягнув свій виграш у лотерею – відзнятий на цифрову “мильничку” кадр сподобався настільки, що став обкладинкою до запрошень на офіційну презентацію. Далі було придбання першої професійної камери та відточування майстерності фотопортретиста…

Портрет актриси Ольги Сумської з фотокниги Ростислава Ріпки “Аркур. Натхнення”, що побачила світ у видавництві Book Chef


Власне, про відточування майстерності у фотомистецтві. Перш за все це опанування камери та іншого необхідного приладдя – змінної оптики, фільтрів, фотоспалахів та софтбоксів, а також постобробки в графічному редакторі. По-друге, soft scills, іншими словами, навички спілкування, без яких неможлива плідна співпраця з моделями. По-третє, як і будь-який справжній професіонал, фотограф читає книжки та переглядає фотопроєкти колег. До речі, це теж вагома стаття витрат професіоналів – фотокниги майстрів коштують дорого. Втім, заходьте до БІБЛІОТЕКИ – у нашому відділі Мистецтво/Art є книжки, які полегшать старт у фотографії.

Зокрема, ми рекомендуємо всім аматорам книжку “Цифрова фотографія. Фоторецепти” Скотта Келлі. Вона містить пояснення щодо технічних прийомів щодо кожного конкретного кадру в різних жанрах, від пейзажів та портретів на природі до складних студійних натюрмортів і зйомки диких тварин. Автор також дає прості й зрозумілі поради щодо придбання необхідного обладнання, наприклад, пояснює, які економити на дорогому студійному світлі, використовуючи розсіювачі та світловідбивачі. Читайте та переходьте на вищий рівень майстерності!


Також запрошуємо до перегляду відео з нашої онлайн зустрічі:

Категорії: Без категорії

Easysoftonic