Без Волта Діснея наш світ був би зовсім іншим

28 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день анімації. Таким чином кінематографісти та глядачі в різних країнах вшановують винахідника рухомих малюнків – французького художника Еміля Рено. Цього дня у далекому вже 1892 році він уперше продемонстрував публіці свій винахід, який дав змогу оживляти малюнки. Коли винахід Рено поєднали з іншою новацією кінця ХІХ століття – кінематографом братів Люмьєр, анімація почала розвиватися як жанр кіномистецтва.

Втім, у переважної більшості наших сучасників початок кіноанімації асоціюється з іншим іменем. Саме американцеві Волтові Діснею впродовж 1920-1930-х років випало зробити перегляд мальованих фільмів одною з наймасовіших форм дитячого та сімейного дозвілля. Його персонажі, насамперед знамениті Міккі Маус, кіт Том і мишеня Джеррі, Білосніжка та семеро гномів – досі живі й упізнавані навіть найменшими кіноглядачами. Втім, за цією історією успіху стоїть зухвалість, нешаблонність та неймовірна працездатність двох завзятих друзів-художників – Аби Айверкса та самого Волта Діснея. Їм вдалося перетворити невдалий старт кар’єри газетних малювальників-рекламістів на справжній прорив у новій і зовсім непевній справі – кінематографічній анімації. Там, де їхні попередники розчаровувалися й відступали, Аба та Волт аналізували помилки й шукали спосіб зробити краще. А ще Волт Дісней не боявся ризикувати, вкладаючи в нову для себе справу всі свої гроші й цілі роки життя. Він раз по раз придумував та реалізовував новаторські ідеї: перший звуковий, перший повнометражний та перший музичний анімаційний фільм, він отримав найбільше число нагород Американської кіноакадемії – статуеток “Оскар” в історії. Втім, уже будучи знаменитим і шанованим, наприкінці 1950-х Волт Дісней, не шкодуючи часу й грошей, узявся за ще одну свою найбільшу мрію та найбільшу авантюру…

БІБЛІОТЕКА запрошує читати біографію Волта Діснея для дітей, написану Марією Сердюк для книжкової серії “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”, та дізнатися безліч цікавих фактів про його життя та творчість, а також про історрію анімаційного кіно для дітей.

Сердюк, М.
Волт Дісней [Текст] / худож. І. Рудовська. – Київ : Агенція “ІРІО”, 2019. – 109 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic