Початок біографії Габріель Бонер Шанель був цілком типовим для незаможної дівчини ХІХ століття. Але вона швидко зрозуміла дух нової епохи й, опанувавши його, стала однією з перших найяскравіших зірок світової моди.

Після ранньої смерті матері, покинута батьком, вона провела дитинство по притулках та монастирях. Ці заклади мали на меті зробити з неї якщо не монашку, то зразкову дружину, навчену рукоділля та покірну своєму майбутньому чоловікові.

Проте Габріель вчинила по-хлопчачому – разом із найближчою подружкою Адріен Костьє втекли з дому й намагалися самостійно заробляти собі на життя. Коли Габріель пробувала себе в ролі співачки кабаре, вона й дістала прізвисько Коко. Романтичними знайомствами Коко Шанель скористалася у несподіваний спосіб: замість заміжжя та купівлі власного будиночка вона стартувала у світі моди. Почала з жіночих капелюшків – замість носити на голові справжні “блюда” з екзотичними фруктами, увінчані барвистим пір’ям, вона запропонувала дівчатам та жінкам такі ж зручні головні убори, які вже давно носили чоловіки. Надалі Коко шукала й знаходила способи ділитися з жінками всього світу філософією чоловічої моди, яка поєднувала зручність із яскравим вираженням індивідуальності. Так з’явилися коротка жіноча стрижка, приталені жакети, “маленька чорна сукня” та знамениті парфуми “Шанель №5”.

Мільйони дівчат і жінок у всьому світі вже не можуть уявити собі життя без речей, які придумала й запровадила Коко Шанель. Її біографія, написана Марією Сердюк та видана в книжковій серії “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей”, розповідає про те, як вона сміливо мислила, будувала свій бізнес, знаходила однодумців та розв’язувала драматичні конфлікти. Запрошуємо до нашого відділу Підлітки/Teens, щоб узяти книжку на свій формуляр 🙂

Джерело зображення: ІРІО

Сердюк, Марія.
Коко Шанель [Текст] / пер. О. Добрякова; іл. В. Прокопенко ; дизайн обкл. Д. Растворцева. – Київ : Іріо, 2017. – 100 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Категорії: Без категорії

Easysoftonic