Виставка книжок з колекції видавництва “Маміно”, яку розгорнуто у просторі Мистецтво/Art нашої БІБЛІОТЕКИ, вражає.
 Здавалося б, усього три невеликих столи та приблизно півсотні видань, але дві години, впродовж яких автор цих рядків розглядав їх, пролетіли зовсім непомітно. У добірці вражає все, й різні поліграфічні “фокуси” – це ще далеко не все, що варто побачити, обдумати й зрозуміти з побаченого.
Нашому поколінню, яке зростало на віршиках Самуїла Маршака та Агнії Барто та інших книжках, в яких “розумні” дорослі навчають “уму-розуму” милих та (ще) трішки дурненьких малят, нинішня виставка стала справжнім откровенням. Творці представлених видань не тільки не шкодують явно немалих затрат на розробку креативного дизайну, на трафарети, кінетичні елементи та тривимірні ілюстрації – вони щиро вірять у свого читача. Віра у вмотивованих побаченим дорослих, які тепер уже готові відповідати на безліч дитячих запитань, віра у дітей, точніше, у те, що немає жодної теми, яку б не можна було розказати їм зрозуміло та цікаво.
Наприклад, про авангардні театральні костюми, створені у двадцятих роках ХХ століття німецькою дизайнерською школою Bauhaus, або ж навіть про авторський дизайн стільців (!) Високе мистецтво книжкової поліграфії змушує заграти новими барвами навіть таку загальновідому світову класику, як “Червона шапочка” братів Грімм або книжки Памели Треверс про Мері Попінс.
Також на виставці можна зазирнути за куліси ще однієї класичної книжки для дітей і побачити щедро проілюстровану історію ведмедиці Вінні, яка надихнула Александра Мілна на написання двох книжок про Вінні Пуха. В Україні ще мало знають про те, що Александр Мілн так само, як  Ернест Гемінгвей та Еріх Марія Ремарк, належить до письменників “втраченого покоління”, чия молодість минала на полях та в окопах Першої світової війни. До того ж на фронті побував не тільки сам письменник, а ведмедиця Вінні – перед тим, як потрапити до Лондонського зоопарку й зустрітися з Кристофером Робіном, сином Александра Мілна.
Ті, хто бачив феєричне фільму про ведмежа Падінгтона, добре пам’ятають старовинну книжку – тривимірний комікс, який зображує центр Лондона. Тож уявіть собі – у нас на виставці є приблизно така сама книжка, тільки про найвизначніші місця Парижа скачать лягушку. В ній є всі його цікавинки та принади – Ейфелева вежа, Елісейські поля, Монмарт і навіть… Мулен Руж!
Отож ми закликаємо прийти до нас на виставку, вона триватиме до понеділка 16 грудня. Повірте, вона легко переверне Ваші уявлення про силу та яскравість емоцій, які можуть дарувати звичайні, здавалося б, паперові дитячі книжки 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic