До цього дня Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м.Києва готувалася кілька місяців. 4 квітня нарешті відбувся День відкритих дверей – широка публічна презентація можливостей оновленого бібліотечного простору. Ще з жовтня у нас розгорнулися масштабні ремонтні роботи, які торкнулися практично всіх приміщень – і читальних залів, і вестибюлю та санвузла, і навіть суто службових приміщень, як серверна чи книгосховище. Оновлення було одночасно й естетичним, і функціональним – наприклад, ми не тільки замінили вхідні двері, але й пристосували їх для того, щоб до бібліотеки можна було потрапити людям на інвалідних візках. Так само було враховано потреби людей з інвалідністю при реконструкції санвузла. У всіх трьох читальних залах було облаштовано зони відпочинку із, так би мовити, спеціальним призначенням – наприклад, для читацьких обговорень, для селфі з цікавою книжкою або намальованою власноруч на занятті арткласу картиною, для того, щоб випити кави.
Філософія нашого оновлення – зробити читання не тільки корисною, але й висококонкурентною формою масового дозвілля. Ми прагнемо того, щоб наші юні й дорослі читачі цінували інформаційні, інтелектуальні та естетичні можливості, що їх може дати лише самостійне читання. Ми вчимося бути “м’якою силою”, яка діє через позитивні емоції та досвід, а не завдяки прямому чи прихованому примусу.
Так, діти, що прийшли до нас 4 квітня, пораділи несподіваній нагоді зробити власноруч гарну листівку до Великодня, яка стане милим подарунком для найближчих і найдорожчих людей. Колеги-бібліотекарі змогли відволіктися від повсякденної рутини й побачити, як може виглядати матеріальне втілення їхніх зухвалих мрій про ідеальний книжковий простір 🙂 . Представники міської та районної влади тепер можуть відчути, як це – пишатися бібліотекою, яка не просто відкрита для всіх – вона цікава і потрібна хоча б тому, що вдихає нове життя в сірі депресивні міські квартали. Наші гості-музиканти, сподіваємося, оцінили наше фортепіано та звукову апаратуру :), а також простір для камерного концерту, в якому добре сприймається і класика, і сучасна електроніка. А ще бібліотека – це виставковий зал, в якому саме тепер вивішено анімалістичну графіку юної художниці Єви Співак у рамках виставки “Єва та її звірі”.
Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м. Києва дякує усім нашим гостям:
голові постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики Вікторії Мусі
голові Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олегові Гарязі
першому заступникові директора Департаменту – начальникові управління мистецтв та культурно-освітніх закладів Департаменту культури Київської міської державної адміністрації Сергієві Анжияку
директорці Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м.Києва Ользі Романюк
директорці ЦБС Дарницького району Оксані Головатій.
Окремі подяки музикантам – гуртові Mavka та його вокалістці Ірині Скрипниковій; заслуженій артистці України, скрипальці Богдані Півненко та її талановитим ученицям, скрипалькам Сандрі Васильковій та Олександрі Хмарі, концертмейстерці Анні Хмарі, піаністові-віртуозові Джонсонові Антоніо Бразильєро.
Дякуємо за медіапідтримку журналістам 5 каналу, телеканалам UA:Перший, “Київ”, радіо “Голос Києва”, газети “Вечірній Київ”, а також прес-службі КМДА.
Дякуємо учням 2-х та 3-х класів та вчительці групи продовженого дня школи №41 за участь у майстер-класі.
Скрипалька Сандра Василькова