Тарас Шевченко, його життя, літературна та художня творчість – це одна з непохитних основ українського самоусвідомлення. Якщо ти українець чи українка – ти не можеш не знати бодай одного-двох віршів із Кобзаря, картини “Катерина”, не пам’ятати про кріпацтво та солдатчину, про могилу в Каневі на Тарасовій горі. Українці з дитинства знають, люблять і співають пісні на слова Шевченка, а ще багато хто з них робить свої перші кроки в музиці, вивчаючи та виконуючи їх в час навчання в музичній школі або в дитячому хоровому колективі.

На концерті “Музична Шевченкіана”, що відбувся 22 березня 2018 року в Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка для дітей м. Києва, наші юні учасники – учні Київської дитячої школи мистецтв № 5 ім. Л. Ревуцького Єлизавета Стрельник та Анна Штепура, учасниця театру пісні ЦПР Святошинського району Амелія Підлісна, юна піаністка та вокалістка Катерина Кулак (бібліотека “Промінець”), брат і сестра Матейко – Марія (бандура) та Михайло (гітара) з бібліотеки ім. Дубова на Святошині, вокальний ансамбль народного художнього колективу “Зірниці” БДЮТ Солом’янського району Києва – продемонстрували власним прикладом, що твори українських композиторів на слова Кобзаря дають широкі можливості відточувати майстерність співу та гри на різних музичних інструментах, акторського перевтілення та мистецького самовираження. Глядачі дякували оплесками за магію музики, а наша бібліотека подарувала їм на згадку цікаві сучасні українські книжки.

Запрошуємо дивитися фото та згадувати про чудовий концерт. Амелія Підлісна, пісня на слова Зої Ружиної “Ой Тарасе, зоря сходить”

Єлизавета Стрельник виконує народну пісню на слова Т. Шевченка “Зацвіла в долині червона калина”

Катерина Кулак також виконала “Зацвіла в долині…”, але в обробці для фортепіано

Анна Штепура виконує “По діброві вітер виє…”. До речі, у автора музики Миколи Віталійовича Лисенка саме в день концерту був День народження – 176 років 🙂

Ще одна версія пісні “Зацвіла в долині…” – мультиінструментальна! Виконують Михайло та Марія Матейко

І знову “По діброві вітер виє…” на музику Миколи Лисенка. Виконує вокальний ансамбль “Зірниця” БДЮТ Солом’янського району

Категорії: Без категорії

Easysoftonic