Сьогодні, 21 лютого Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день рідної мови. З цієї нагоди до читачів та гостей БІБЛІОТЕКИ завітала літераторка та мовознавиця Леся Мовчун. Вона – авторка більш як двадцяти книжок віршів, казок та п’єс для дітей та дорослих, а ще вона написала навчальні книжки з мовознавства для школярів – “Цікава розмова про мову”, “Мовна лікарня”, “Універсальний словник школяра”.

Кожна людина, яка хоче говорити і писати красиво, мусить подружитися із словниками. Пані Леся показала нам свій найулюбленіший словник – дарма що зовсім невеликий за форматом, він містить безліч порівнянь, завдяки яким сказане нами може заграти новими барвами. Не просто зелений, а зелений, як жаба, як весняна трава, як соснові гілочки, як ряска тощо. Не просто кислий, а кислий як оцет, як кваша і т.д.

Ще одна магічна мовна царина – фразелогія. Сталі вислови притаманні українській мові, часто мають цікаве звучання й дивовижні значення. На прохання пані Лесі ми навіть розіграли один з таких зворотів – чудернацький вислів “чверть на камізельку” – у пантомімі. З’ясувалося, що він походить ще з дев’ятнадцятого століття та є відповіддю на запитання “котра година” людей, які не мають годинника.

Нашій аудиторії дуже сподобалася розмова про більш яскраве мовлення, школярі активно ставили питання пані Лесі та сфотографувалися з нею на пам’ять.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic