Перед Україною в період карантину стоїть немало викликів. Один із них – не допустити різкого збільшення кількості викинутого несортованого сміття, перешкодити новій сезонній хвилі пластикового забруднення довкілля. Засновниця міжнародного молодіжного руху School Recycling World Юлія Мархель розказала про невідкладні зміни в соціальній поведінці та в своїх споживацьких уподобаннях, необхідні для досягнення цієї мети.

Деякі з них прості й очевидні, а деякі досі сприймаються досить незвично. Наприклад, необхідність ощадно ставитися до онлайн-ресурсів – місця в хмарних файлосховищах та електронній поштовій скриньці. Так ми заощаджуємо електроенергію, необхідну для роботи додаткових віддалених серверів, та ресурси, необхідні для їх виробництва, обслуговування та утилізації, пояснює Юрія Мархель.

Щоб радикально зменшити кількість одноразового пластику в своєму домі, варто ходити до магазину із полотняними торбинками. Їх можна пошити зі старого одягу. Наступний крок – роздільний збір сміття, миття та здавання упаковки на утилізацію.

Святкування Великодня в умовах карантину,безперечно, є ще одним викликом, в тому числі з погляду екологічної безпеки. Юлія Мархель заохочує всіх власноруч пекти паски – це не тільки збагачує кулінарним досвідом, але дозволяє обійтися без чергової порції пластикових пакетів. Ще одне зло, з яким варто безкомпромісно боротися – декоративний термоусадковий пластик для яєць та різний одноразовий декор, а також всяке потенційне сміття, наприклад, сувенірні магнітики, вологі серветки та пластикові іграшки. Переглядайте відео про зустріч на нашій сторінці у Facebook, ловіть корисні лайфхаки та підключайтеся до дискусії в коментарях 🙂

Фото з Facebook-сторінки Юлії Мархель

Категорії: Без категорії

Easysoftonic