Захист України – обов’язок всіх громадян нашої держави. Досвід нинішньої російсько-української війни показав, що прислужитися збереженню суверенітету та територіальної цілісності можуть не тільки військовослужбовці. Люди, які обрали військову кар’єру та присягали українському народові, не можуть обійтися без всенародної підтримки. Ми фінансуємо наші Збройні сили, сплачуючи податки та роблячи пожертви волонтерам. Також немало важить підтримка бойового духу наших захисників. Тому навіть школярі молодших класів, котрі надсилали листи та малюнки бійцям на передову, зробили свій внесок у зміцнення обороноздатності України.

Втім, крім фінансової та комунікаційної складової нашої підтримки українського війська, дуже важливою є поінформованість про багато речей, пов’язаних із війною, армією та військовою службою. Цивільним людям, особливо тим, хто живе далеко від лінії розмежування, важко зрозуміти, як за допомогою смертоносної, а іноді й руйнівної зброї можна рятувати життя мирного населення. Цим нерозумінням на початку російсько-української війни активно користувалася ворожа пропаганда – і ми бачили “живі щити”, які не пускали бойову техніку до Слов’янська. А між тим практично неможливо припинити злочинний обстріл, не придушуючи вогневі позиції противника, не ведучи з ним контрбатарейної боротьби.

БІБЛІОТЕКА має у своєму фонді книжку, яка пояснить юним читачам, що таке контрбатарейна боротьба і який рід військ нею займається. Про важку й небезпечну, але життєво важливу роботу бійця-кулеметника, адже без його вогневого прикриття медикам неможливо виносити поранених з поля бою. Кібервійська – це не про тих, хто веде віртуальні битви у Counter Strike – у них цілком реальні бойові завдання, виконання яких дозволяє без кровопролиття завдавати відчутних втрат ворогові. Запрошуємо прочитати разом з дітьми путівник родами й підрозділами українського війська, що має назву “Шлях українського воїна”.

Українці – мирна нація. Проте в нинішніх умовах це означає, що ми як мінімум маємо розуміти, навіщо нам потрібні Збройні сили і чим щодня займаються люди, які пов’язали свою долю із захистом нашої країни.

Шлях українського воїна [Текст] / авт.-уклад. Р. О. Поташнікова ; худож. І. Панаріна. – Київ : Балтія-Друк, 2020. – 110 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic