У дорослих, що працюють в офісах, є звичай по п’ятницях постити в соцмережах смішні картинки з котиками. Вийшло так, що в п’ятницю 1 лютого бібліотекарі та учні молодших класів ліцею №142, які залишилися на групу продовженого дня, дістали чудову нагоду долучитися до цієї традиції. І хоча наші котейки були лишень намальованими, їх було створено не чим іншим, як пензлями з котячої шерсті! Що ж – це цілком за правилами петриківського живопису -популярної нині техніки декоративно-прикладного мистецтва.
Отже, лютий у нашому просторі Мистецтво/ART почався з нової виставки, що є продовженням бібліотечного виставкового проекту “Митець Інкогніто”. Юна художниця й майстриня петриківського живопису Аліса Герман розказала історію взаємин не тільки з образотворчим мистецтвом, а й з її котом – сірим димчастим красенем Філею. Ті, хто бачили виставлені картини, впевнився в чарівній силі… його шерсті! Саме з неї виготовляються пензлі для петриківського розпису, завдяки м’якому котячому пухові вдається малювати тонкі лінії, легко й невимушено відтворювати складні вигини стебел,листя, пелюсток квітів. А ще з’ясувалося, що Філя проходить в Аліси серйозний дресирувальний вишкіл – приміром, він уже вміє стрибати через обруч, давати лапу й кататися на спині своєї господині. Про грайливий характер Філі глядачі можуть судити навіть з назви нашої виставки – “Як кіт моркву рахував”. В однойменному вірші Аліса розповідає, як він “рахує” свої найулюбленіші ласощі – варені морквини.
Жарти жартами, а виставка Аліси Герман демонструє цілком серйозні та вагомі мистецькі здобутки й тому може бути цікавою навіть дорослим професійним художникам. Петриківський живопис – техніка декоративно-прикладного мистецтва, й ще потрібно відшукати правильні композиційні та сюжетні рішення, а також добре продумати, як стилізувати її під класичний станковий живописний або графічний формат. У свої тринадцять Аліса вже ставить і вирішує завдання на рівні мистецького вишу. Фігури вищого пілотажу в її виконанні – промальовки власного декоративного “котячо-мишачого” шрифту, причому як у буквенній, так і в цифровій частині.
На майстер-класі, який провела юна художниця, наші гості-молодші школярі змогли відчути, які широкі можливості для самовираження дає петриківський живопис. Всі починали з однакових контурних шаблонів, а котейки в усіх вийшли цілковито різними!
Запрошуємо до нашого бібліотечного простору Мистецтво/Art на знайомство з петриківським котом та іншими позитивними картинами Аліси Герман. Виставка триватиме до 27 лютого, вхід вільний згідно з графіком роботи БІБЛІОТЕКИ.