Всесвіт емоцій підліткової дружби та першої закоханості – у новій книжці “Кокони” Тетяни Стрижевської
Написати книжку для підлітків, які вже от-от увійдуть у доросле життя – надскладне завдання. Адже ця аудиторія в наші дні рідко обирає для себе дозвілля з книжкою в руках. Авторам ще потрібно добряче постаратися, щоб переконати своїх читачів, що їм, з одного боку, не буде нудно, а з іншого – що гра буде чесною, без дешевих маніпуляцій із безпрограшними сюжетами, без нездійсненних обіцянок і нещирості.
Письменниця Тетяна Стрижевська обрала для своєї книжки “Кокони” на перший погляд дуже багатообіцяючу, але доволі складну для реалізації тему – дружба між дівчатами. Найочевидніший виклик – подання величезного тяжіння традиції писати про подруг-школярок у сентиментальному і солодкавому ключі, старанно уникаючи психологічно незручних, а іноді й навіть шокуючих моментів, таких, як маніпуляції чи агресія. Далі, потрібно відшукати правильну інтонацію свої розповіді, поборовши надмірну багатослівність. Як створити історію, здатну зацікавити не тільки самих дівчат, але й також їхніх батьків, а ще – хлопців?
Запрошуємо переглянути відео з нашої зустрічі, аби дізнатися, де підлітковому авторові узяти сюжетну канву, як опанувати сленґ своїх персонажів, як плідно співпрацювати із редактором і видавцем. Сучасна підліткова література вже не боїться написати, наприклад, про токсичні стосунки, гострий конфлікт із батьками, про прірву наркозалежності й способи вирватися з неї. Ми поговорили також і про фірмові фішки стилю Тетяни Стрижевської, одна з яких – активне використання впізнаваних київських локацій на сторінках своїх творів
P.S. Тут можна прочитати про онлайн-презентацію книжки Тетяни Стрижевської “Химерний Київ: легенди, лякачки та цікавинки”
Джерело зображення – веб-сторінка видавництва Ранок