Щороку 1 червня ми відзначаємо два взаємопов’язаних свята – День захисту дітей та Всесвітній день батьків. Перше з них було встановлене спеціальним Указом Президента і відзначається в Україні з 1998 року, друге – резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй і відзначається в усьому світі з 2013 року.

Українська громадськість та засоби масової інформації традиційно фокусують свою увагу на дотриманні прав дітей, закріплених відповідною декларацією ООН і ратифікованих нашою країною ще в 1992 році. Також дата 1 червня традиційно використовується як привід для широкого обговорення різних актуальних аспектів державної політики щодо дітей та підлітків (як правильно розуміти слова “політика” у цьому контексті, БІБЛІОТЕЦІ нещодавно пояснив професор політології НаУКМА Олександр Дем’янчук). Так само й уповноважені структури ООН використовують 1 червня, аби обговорити найактуальніші аспекти щодо політики батьківства в усьому світі. Прикметно, що у 2021 році і дитяча, і батьківська складова сьогоднішньої визначної дати перетнулися практично на одній і тій самій темі. ЮНІСЕФ, що є структурним підрозділом ООН, сформулювала її так: “Додатковий захист сімей в умовах пандемії COVID-19”.

Дійсно, коли ми говоримо про дотримання прав дітей та батьків в нинішніх умовах пандемії, мусимо згадати і про соціальний, і про економічний, і про безпековий аспекти державної політики в Україні. Проте в контексті діяльності БІБЛІОТЕКИ так би мовити профільними правами дітей та батьків є права на освіту, отримання інформації, змістовне дозвілля та мистецьке самовираження. Щоб дати можливість реалізувати їх в умовах пандемії, БІБЛІОТЕКА впродовж останніх чотирнадцяти місяців наполегливо розвивала свої інтернет-ресурси та онлайн-активності. Навіть у періоди посилення карантинних обмежень, коли ми були змушені призупиняти обслуговування наших читачів, наші освітні та інформаційні онлайн-активності продовжувалися. Ми продовжували знайомити з книжковими новинками, проводити зустрічі з письменниками та фахівцями з різних галузей знань, а також заняття наших гуртків.

БІБЛІОТЕКА й надалі буде всіляко підтримувати дитяче та підліткове читання, а також творчість наших юних читачів. Зокрема, сьогодні з нагоди Дня захисту дітей в нашому приміщенні відкрилася виставка напрочуд яскравих та цікавих картин, створених вихованцями дитячої мистецької студії Art Soul. Запрошуємо, вернісаж триватиме до 19 червня 🙂

Категорії: Без категорії

Easysoftonic