Дитяча поетка й письменниця Оксана Лущевська вже не один рік наполегливо працює над взаємозбагаченням дитячих літератур України та США. Її книжка-картинка “Півонія, Аль і я”, створена разом з львівською художницею-ілюстраторкою Мартою Кошулинською, запрошує найменших та їхніх батьків поринути у всесвіт сучасної поезії.

Дорослі любителі мистецтва слова знають про верлібри, або вільні вірші, які стали одним з найпопулярніших поетичних жанрів у ліриці ХХ – початку ХХІ століття. Притаманні їм лаконічність та влучність, можливість практично блискавично перескакувати від одного художнього образу чи епізоду до іншого зробили верлібр одним з найпопулярніших жанрів поезії для дітей у США.

“Півонія, Аль і я” може бути досконалою демонстрацією того, що може дати верлібр як найменшим, так і дорослим читачам. Чи вийшло б умістити у традиційному ритмізованому та римованому вірші таку неймовірну сюжетну динаміку? Виявляється, це так легко й природно – перестрибувати у своїй розповіді від відцвітаючих півоній у садку до вірного чотирилапого друга, який уже знає та вміє виконувати команди, від спільної праці разом із мамою і татом до результату, який вона дасть аж наступного року! Спробуйте й Ви – запустіть відеоролик з читанням книжки:

А в цьому відео – наш традиційний майстер-клас. Зробіть разом з дитиною красуню-квітку півонії з кольорового паперу!

Лущевська, О. В.
Півонія, Аль і я [Текст] / мал. М. Кошулінської. – Харків : Читаріум, 2019. – 20 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic