Сучасна українська дитяча література знає немало прикладів, коли успішні книжки народжувалися разом із тими чи іншими волонтерськими проєктами. Власне, Юлія Лактіонова й стала літераторкою на цій хвилі: все почалося із спільної участі разом з художницею Поліною Дорошенко у створенні великої ілюстрованої книжки, яка б розповідала про вихованців притулку для бездомних тварин. Ініціатива і початковий задум належали зоозахисниці Ірині Івановій. Всі троє зуміли стати ефективною творчою командою, глибоко зануреною в цю тему, тому книжка “Маєчка” (2015) вийшла дуже позитивною: крім безпритульної собаки Маєчки, в ній розповідається про долю ще п’яти собак та восьми котів, і кожна тварина на її сторінках має свій характер та кумедні звички. Поширенню інформації про необхідність правильного поводження з тваринами на вулиці прислужився формат книжки, яка містила тематичні відривні листівки.

Продовженням проєкту стала книга “Розшукується Зіна” (2017), створена разом з художницею Романою Рубан. 4 жовтня 2017 року з нагоди Міжнародного дня захисту тварин у БІБЛІОТЕЦІ відбулася презентація цієї зворушливої історії пошуків собачки Зіни, яка загубилася під час прогулянки й соромилася повертатися до своїх господарів.

Юлія Лактіонова в співдружності з художницею Поліною Дорошенко створила й третю книжку про тварин – “Що таке відпустка” (2017). Вона розповідає про переживання й кумедні вчинки песиків, чиї господарі готуються вирушити у відпустку. Розлуку буває нелегко переносити усім – і дітям, і чотирилапим друзям, але (увага, спойлер!) все зрештою закінчується добре:)

Допомога безпритульним тваринам – не єдиний напрям волонтерської діяльності, до якого долучилася Юлія Лактіонова своєю письменницькою працею. З 2016 року вона бере участь у модернізації мистецької освіти для дітей. Її книжки “Перше мереживо Стефанії” та “Портрет малої Олі” стали переконливою спробою намацати новий спосіб взаємодії сучасної дитини, твору мистецтва й музейної установи, в якій він зберігається. Це не колективна екскурсія, націлена на картини-визітівки того чи іншого художнього музею, а розповідь з казковими елементами, адресована дитині персонально. Її цілком можна прочитати з батьками замість казки на ніч для того, щоб вона прийшла до виставкового залу підготовленою до зустрічі із цим твором мистецтва. Заради цієї мети письменниця, яка на той час вже стала також і видавчинею, та її партнерки, художниці-ілюстраторки Поліна Дорошенко (“Перше мереживо Стефанії”) та Анна Гаврилюк (“Портрет малої Олі”), не побоялися фантазувати та “перекладати” твори визнаних майстрів живопису (Отто Ван Веена та Тетяни Яблонської відповідно) художньою мовою, зрозумілою дітям. Ось тут можна прочитати, як у березні 2019-го Юлія Лактіонова ділилася творчими та видавничими секретами з юними читачами БІБЛІОТЕКИ, знайомлячи їх із своїми книжками про мистецтво.

Сорок п’ять хвилин нашої онлайн-зустрічі пролетіли, як одна мить! Переглядайте запис, щоб дізнатися більше 🙂

______
Джерело зображення – сторінка Юлії Лактіонової у Facebook, автор фото – Валентин Кузан

Лактіонова, Юлія.
Маєчка [Текст] : правд. історія про відданість, любов і дружбу / іл. П. Дорошенко. – Вид. 2-е. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2016. – 31 с. 

Лактіонова, Юлія.
Розшукується Зіна [Текст] : правд. історія про відданість, любов і дружбу / іл. Р. Рубан. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2017. – 36 с. 

Лактіонова, Юлія.
Що таке відпустка? [Текст] / іл. П. Дорошенко. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2017. – 31 с. 

Лактіонова, Юлія.
Перше мереживо Стефанії [Текст] / іл. П. Дорошенко. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2016. – 31 с. 

Лактіонова, Юлія.
Портрет малої Олі [Текст] / іл. А. Гаврилюк. – Київ : Nebo BookLab Publishing, 2016. – 31 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic