Казка-притча Евеліни Дацюте “Щастя – це Лисичка” вже добре відома нашим юним та дорослим читачам. Цю світлу, трохи радісну й трохи сумну історію ми вже спільно читали на двадцять п’ятому епізоді проєкту “Казкові сніданки” й зробили за її мотивами чудову яскраву книжкову закладинку з лисиччиним портретом. А вчора до нас у гості завітала Аушра Кюдулайте, авторка оригінальних ілюстрацій до книжки, відтак ми дістали унікальну нагоду познайомитися з авторським баченням цього художнього образу.

Перш ніж братися за кольоровий папір та ножиці, ми поговорили про те, що таке щастя та як воно насправді виглядає. Почавши з малого – солодкого морозива, такого бажаного в нинішню спеку, й улюблених цукерок, ми дуже швидко прийшли до великого – мами й тата, родини, друзів, рідної країни. Як усе це може вміститися у такій маленькій Лисичці, яка на сторінках книжки щоразу зустрічає юного Павла, безжурно гойдаючись на гойдалці? І тут не обійшлося без творчих знахідок і секретів. Аушра Кюдулайте закликала всіх учасників нашого майстер-класу сміливо експериментувати, обходячись без олівця й наперед промальованих контурів деталей, які належить вирізати. Інша знахідка – спробувати замінити звичайний фабричний кольоровий папір розмальованим власноруч. Це одразу дає змогу збагатити образ новими візерунками та текстурами. Учасники майстер-класу зрозуміли це й використали у своїх роботах. Таким чином вони розповіли про велике коло асоціацій, пов’ язаних з уявленням про щастя, і в той же час зберегли візуальну та стилістичну цілісність.

Ми почали із читання вголос уривку з казки
Пані Аушра зізналася, що для неї щастя – це смачне морозиво. А тоді попросила дітей назвати своє власне продовження фрази “Щастя – це…” Ось тут, наприклад, щастя – це цукерки
“Щастя – це моя сім’я”
“Зробити лисичку дуже просто. Беремо аркуш паперу, ножиці…”
“…Вирізаємо [голову, спинку й хвостик]”
…ось і лапки
…Готово! Можна тепер підібрати кольоровий папір, щоб зробити виразні очі
Етап підбору крафтового кольорового паперу
Беремося за ножиці
Авторський автограф Аушри Кюдулайте для БІБЛІОТЕКИ
Категорії: Без категорії

Easysoftonic