З нагоди Дня українського козацтва БІБЛІОТЕКА провела ефір з письменницею Світланою Богдан, поговорили про її нову книжку “Викрадений перстень” і трохи – про серію “Історії про історію” видавничо-освітнього проєкту “Портал”, в якій вона побачила світ. Задум видавців доволі сміливий – досі в Україні не так багато освітніх книжок з історії для наймолодших читачів (4-7 років). Щоб написати книжку про Козаччину, авторці Світлані Богдан довелося тісно співпрацювати з науковим консультантом – професійним істориком Ігорем Козловським. З розказаного ним про неорані степи Дикого поля, про бойове мистецтво, їжу та побут козаків та із власного материнського досвіду самої письменниці і народився сюжет “Віднайденого персня”. Використовуючи книжку для спільного читання з дітьми перед сном абощо (як це робила авторка із своїм чотирирічним сином :)), дорослі зможуть пояснити дітям, хто такі козаки і чому до них в Україні до них таке шанобливе ставлення. Цьому досконало служить не тільки текст, а й ілюстрації Софії Рунової.

Окрім пізнавального, книжка має значний виховний потенціал. Він ґрунтується на розвінчанні уявлення про козаків як про людей, що можуть собі робити все, що захочуть. Ні, пише Світлана Богдан, на Січі та в походах вони дотримувалися суворого розпорядку дня та наполегливо опановували військове мистецтво. В книжці описується також доволі скромний козацький щоденний харч, основу складали каші та страви з вареного (!) борошна. У будень на Січі навіть не випікали хліба, що попервах неабияк засмутило хлопчика Миколку, головного героя “Викраденого персня”. Перекидається також місток до сьогодення й пояснюється, чому багатьом чоловікам (а в наші дні й жінкам) доводиться покидати свої родини та дітей, аби стати на захист України.

Світлана Богдан – палка шанувальниця творчості Миколи Вінграновського. Створюючи “Викрадений перстень”, вона серед іншого взяла собі за зразок його оповідання “Козак Петро Мамарига”. Інший доровказ авторки в новому для неї жанрі книжки-картинки для найменших – легендарний тритомник “100 казок”, виданий Іваном Малковичем та його “А-ба-ба-га-ла-ма-гою”. В числі улюблених сучасних дитячих літераторів вона назвала Галину Ткачук та Олесю Мамчич. Відтак наша розмова торкнулася теми, животрепетної для кожного книголюба – особистої бібліотеки 🙂 Запрошуємо дивитися відеозапис нашої розмови. Сподіваємося у майбутньому провести презентацію “Викраденого персня” та інших книжок серії у нашому бібліотечному просторі на проспекті Перемоги, 25а.

Богдан Світлана. Викрадений перстень. Ілюстрації Софії Рунової. — Київ: Портал, 2020. — 36 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic