У БІБЛІОТЕЦІ відбулася презентація книжки “Інста, кохання, брудний посуд і Конста. Норм Візуальний гід по Конституції”
БІБЛІОТЕКА уже писала про те, що Конституція, власне, конституційне право в цілому належить до найважливіших та найкорисніших винаходів цивілізації. Завдяки їй людство навчилося (й учиться досі) таким цілком звичним речам, як зміна політичної сили при владі шляхом вільних виборів, а не громадянської війни. Або будувати стосунки в різних спільнотах – сім’я, школа, бізнес, державна служба, армія – на основі дотримання особистих свобод та рівноправ’я. Чи можливий повноцінний добробут громадян у державі, в якій зламано конституційний принцип поваги до власності, як публічної, так і приватної? Саме дотримання конституційного права та прийняття Конституції у законний спосіб рівно чверть століття тому й зробили Україну державою, визнаною світовим співтовариством, повноправною учасницею міжнародної політики.
Як і багато інших, більш популярних нині цивілізаційних винаходів, конституційне право має доволі складний принцип дії. Пояснити його дітям та підліткам буває не менш складно, ніж розкрити суть радіохвиль, мобільного телефонного зв’язку, інтернету, цифрової фотографії тощо. До того ж справу серйозно ускладнює те, що законодавці та професійні юристи послуговуються ніби зовсім іншою мовою, ніж сучасні підлітки. Навіть сама назва – Конституція – для багатьох із них здається довгою та практично незрозумілою. У той же час знати про Основний закон потрібно всім, бо він стосується нашого повсякденного життя навіть у більшій мірі, ніж принцип радіохвиль чи Інтернету.
Коли який-небудь дуже корисний ґаджет, пристрій чи соціальна практика не досягає своєї цільової аудиторії, в гру вступає маркетингова комунікація. Вона багатогранна й охоплює комерційну або соціальну рекламу, піар, активність у соціальних мережах. Компанія TOP LEAD, яку очолює директор Станіслав Шум – фахівці у встановленні ефективної маркетингової комунікації з будь-якою соціальною групою. Вони сприйняли необхідність розказати підліткам про Конституцію як професійний виклик, і написали книжку “Інста, кохання, брудний посуд і Конста. Норм Візуальний гід по Конституції”. Як можна судити вже із самої назви, вони почали із самого початку – із мови, точніше, із сленґу. Хоча такий хід зрозуміли не всі дорослі, підлітки, як твердить і пан Станіслав, і видавчиня, директорка видавництва Wise Bee Лілія Почкун, сприйняли винесений у заголовок неологізм “Конста” на ура. Так само зайшло аудиторії й візуальне вирішення, базоване на лаконізмі як тексту, так і дизайну.
Інша творча знахідка авторського колективу – акцент не на структурі Основного закону, а на потребах підлітків – наприклад, у правовому захисті, у розумінні правил і сенсу дорослого життя, у соціальній ідентифікації. Щоб це стало можливим, над книжкою попрацювала науковиця та адвокатка Лариса Криворучко. Щоб почути її коментар до змісту книжки, а також ближче познайомитися із нею, дивіться відео з нашої зустрічі: