Серед трендів року, що минає – інтеграція у цифровий інтерактивний всесвіт; увага до таємниць тіла, здоров’я, життя та смерті; екологічність; тематична експансія наукпопу; книжково-анімаційні мегапроєкти та історія, що оживає

Ось уже восьмий рік поспіль простір української книги “Барабука” провадить відбір найкращих дитячих, підліткових та молодіжних книжок. Дух змагальності, гостра інтрига та п’янкий смак перемоги – все це притаманне не тільки спортові, але й літературі, зокрема й дитячій. Так само, як спорт великих досягнень мотивує нас робити ранкову руханку та відвідувати спортзал, так і літературний конкурс спонукає до того, щоб ми частіше брали до рук книжкові новинки. До того ж, на думку письменниці й дослідниці Оксани Лущевської, література для дітей – чи не найдоступніший та найнадійніший інструмент формування суспільства майбутнього. Для того, щоб прищепити важливі соціальні цінності у наступному поколінні, про них необхідно писати дитячі книжки.

Вже вдруге БІБЛІОТЕКА мала честь приймати у себе церемонію оголошення переможців Топу “Барабуки”. Тому учора ввечері ми були трошечки ближчими до майбутнього, ніж більшість людей 🙂 Враження у нас чудові, готові поділитися!

Нам було дуже приємно зустріти в списку переможців авторів та книжки, до чиїх презентацій та промоції ми активно долучалися протягом 2021 року. Передусім мова про правознавчий нон-фікшн базового рівня – «Інста, кохання, брудний посуд і конста. Норм візуальний гід по Конституції» від видавництва «Wise Bee», який став кращим у номінації “Пізнавальне видання для підлітків”. БІБЛІОТЕКА знайомила наших читачів із цією книжкою саме у час 25-річчя Конституції України, ефір презентації доступний тут.

Спецвідзнаку “Барабуки” “Медіапроєкт року” отримала книжка Володимира Нікітенка “210 добрих справ. Темні часи” та анімаційний серіал за її мотивами. БІБЛІОТЕКА провела онлайн-зустріч із письменником у листопаді.

Книжка Анастасії Лавренішиної “Віктор_робот”, з якою БІБЛІОТЕКА ближче знайомила своїх читачів у жовтні, отримала відзнаку від партнера Барабуки – кінокомпанії “Артхаус Трафік”.

А володаркою відзнаки БІБЛІОТЕКИ цього року стала письменниця Ольга Купріян за книжку “Мирослава та інші з нашого двору”. Нам припала до душі майстерно написана історія про формування емпатії та набуття навичок соціальної взаємодії між найближчими сусідами. Власне, локальні середовища на зразок внутрішнього двору міського кварталу в майбутньому матимуть не меншу роль для людського спілкування, ніж шкільні класи та трудові колективи. Це переконливо довела нинішня пандемічна реальність з локдаунами та онлайн-форматами, й цілком очевидно, що і в майбутньому цей тренд нікуди не зникне.

Серед інших важливих трендів року, що минає – інтеграція у цифровий інтерактивний всесвіт; увага до таємниць тіла, здоров’я, життя та смерті; екологічність; тематична експансія наукпопу; книжково-анімаційні мегапроєкти та історія, що оживає. Щоб дізнатися більше про те, як вони пов’язані з тридцятьма книжками-переможцями, завітайте на веб-сторінку “Барабуки”.

З усіма книжками, що увійшли до короткого списку “Барабуки”, можна ознайомитися в БІБЛІОТЕЦІ. Запрошуємо!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic