Олександр Михед (з мікрофоном) та Артем Поспєлов

Переважна більшість літературних дебютантів стартують на автобіографічному матеріалі. Артем Поспєлов – не виключення, сюжет його “Тадушу” побудовано на дитячих спогадах і фантазіях. Під час зустрічі з письменником, яку модерував його літературний наставник Олександр Михед, ми дізналися дещо з Артемового дитинства, що минуло у Тарасівці під Києвом, а також із химерного шляху в професію, в якому переплелося недовге навчання комп’ютерним наукам у стінах НТУУ “КПІ” і журналістська школа Києво-Могилянської Академії. Пунктиром було намічено й шлях до визрівання задуму, який народився під час занять у літературній студії у все тій же Могилянці.

Власне, якесь певне враження про сюжет “Тадушу” впродовж нашої презентації скласти не вдалося- практично жодного спойлера ні від Артема, ні від Олександра, ні від читачів, які ставили питання наприкінці. Натомість три уривки з книжки, які прочитав автор, довели його вміння обходитися мінімумом слів. Стилістика – однозначно сильна сторона книжки, Артемові Поспєлову вдається не відволікатися на жодні пояснення і водночас досягати ясності й зрозумілості сцен.

Видання книжки стало можливим завдяки зусиллям літературної агенції Ovo. Дебютна книжка, що побачила світ у видавництві “Книги-XXI”, виконана на високому поліграфічному рівні – вона, зокрема, має текстурну тверду обкладинку. Також твір доступний читачам в електронних форматах. БІБЛІОТЕКА вже береться до ближчого знайомства з новинкою; через деякий час вона з’явиться на нашій поличці нових надходжень.

Поспєлов, Артем. Тадуш. Табір для душ. – редактор Ірина Ніколайчук, художнє оформлення Анни Стьопіної – Видавництво ХХІ, 2021- 272 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic