Сьогодні БІБЛІОТЕКА має одразу два приводи, щоб поговорити про сучасне мистецтво архітектури. Перший, звісно, нещодавня онлайн-зустріч з письменницею Ольгою Купріян та розмова про будівельників та архітекторів за її новою книжкою “Боброго ранку”. Ми тоді звернули увагу, що в наші дні вже нікого не дивує, що кар’єра архітектора може починатися у молодшому шкільному віці, і що навіть мала ліцеїстка-бобриця Мартуся, про чиє навчання у бобрячому ліцеї пише Ольга Купріян, вже пробує себе у проєктуванні будівель та інтер’єрів.
Другий привід поговорити про архітектуру – 133 роки з дня народження Ле Корбюзьє, людини, яка навіть у наш час щодня впливає на наше повсякденне життя. Більшість його винаходів у будівництві та містобудуванні приходять в Україну лише тепер і сприймаються як просунуті інновації, наприклад, багатоквартирні монолітно-каркасні будинки з можливістю вільного планування кімнат, житлові та ділові квартали з великими парками та зеленими зонами, пішохідні вулиці, стилобатні поверхи з магазинами, кафе та іншими громадськими просторами (щонайменше два таких проєкти реалізуються у пішохідній досяжності від БІБЛІОТЕКИ). Власне, ми теж несподівано усвідомили, що під час оновлення нашого книжкового простору мимоволі втілили кілька ідей геніального швейцарця – крім великих панорамних вікон без жодних штор, вільного планування залів та рухомих меблів, це й така популярна серед наших читачів робоча зона на балконі, ну й, звісно, тераса :)!
Вплив Ле Корбюзьє на архітектуру можна порівняти хіба що з тим, як старша за нього на чотири роки Коко Шанель змінила світове мистецтво моди. Сподіваємося, що у нашому фонді колись буде і його біографія, написана для дітей і підлітків. Втім, уже сьогодні у нас є книжка, яка легко переконає Вас у тому, що архітектура – це круто. Ми навіть думаємо, що Мартуся з книжки Ольги Купріян читала її якраз перед тим, як вибрала свій майбутній фах 🙂
Армстронг, С.
Крута Архітектура [Текст] : супер. факти для дітей – малих і великих / пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Моя книжкова полиця, 2018. – 112 с.
Без категорії
Той, хто зумів ненароком змінити усе. До 190-річчя з Дня народження Льюїса Керрола
В наші дні вже нікого не дивує, що деякі дуже поважні дорослі, найчастіше – письменники, що пишуть дуже серйозні книжки, одного дня приходять у дитячу літературу з яким-небудь легковажним і бешкетним твором. Однак казка про Читати далі…