Завдяки керівниці проектів видавництва “Знання” Тетяні Лахно ми разом з нашими найменшими читачами мали нагоду спільно прочитати зимову казочку, написану з добрим гумором, динамічно й навіть трошки драматично. Книжка, що називається “Озеро загадок”, вперше побачила світ у Литві, її створили письменник Марюс Марцинкявічус та художниця Ліна Дудайте. Всього через рік казкова історія про зустріч поросятка Поросючка та корови Аделаїди з рибкою Акбир стараннями видавців та перекладача Дмитра Чередниченка вийшла в Україні.

Слід сказати, що “Озеро загадок” – не перша літературна казка з Литви, спільно прочитана найменшим читачам БІБЛІОТЕКИ. Після десятого епізоду “Казкових сніданків” ми всі були в захваті від гумористичного квесту, влаштованого письменницею та художницею Ліною Жутауте одній не дуже слухняній дівчинці на прізвисько Кіка Міка на сторінках книжки “Кіка-Міка, у якої втекли вуха”. Між іншим, добре знану в Литві серію книжок про Кіку Міку в Україні також видає “Знання”, на нашій зустрічі було анонсовано вихід з друку третьої та четвертої частин:)

Але повернімося до “Озера загадок”. Так само як Ліна Жутауте, творці цієї книжки уміють майстерно вплітати в казкову оповідь елементи гри. Марюс Марцинкявічус та Ліна Дудайте пропонують найменшим читачам гратися зі словами і дзеркалом. Поросючкові та Аделаїді ніяк не вдавалося порозумітися з рибкою під льодом, аж поки вона не згадала слово-паліндром, що однаково читається і в прямому порядку, і в дзеркальному відображенні. Завдяки цьому слову ми навіть вивчили своє перше слово литовською мовою, і воно означає… Втім, автор цих рядків дотримує обіцянки й обходиться без спойлерів. Книжка дійсно варта того, щоб придбати її або дочекатися появи на полицях БІБЛІОТЕКИ. Оригінальні ілюстрації Ліни Дудайте, виконані кольоровими олівцями, немов самі просяться до рук!

За дружньою розмовою,читанням та розгляданням ілюстрацій непомітно сплив час нашої зустрічі. Тепер ми знаємо трохи більше про Литву, її дитячих письменників та художників, а ще у нас є велике спільне фото 🙂

Книжки та ялинка на місці. Ми починаємо…
Країни Балтії і Литва серед них на карті
Литовське та українське видання книжки
Трохи про Ліну Жутауте та її книжки про Кіку-Міку
А так виглядає Вільнюс – столиця Литви
Марюс Марцинкявічус, фото: Юліус Калінско
На цій сторінці написано й намальовано, як виглядає корова на льоду. Схеми падіння корови Аделаїди, щедро накреслені Ліною Дудайте, нагадують якусь химерну руханку
Друзі побачили когось під льодом і ніяк не можуть зрозуміти, хто ж то:)
Слово-паліндром нарешті знайшлося
Починаємо спільне читання…
Персонажі книги – саморобні м’які іграшки
Велике спільне фото

_______
*Марюс Марцинкявічус, художн. Ліна Дудайте; пер. з лит. Дмитра Чередниченка. Озеро загадок – К.: Знання, 2020 – 40 с.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic