Вже зовсім не за горами Всесвітній день Землі, який цього року відзначається 20 квітня. З цієї нагоди БІБЛІОТЕКА запросила в гості Андрія Хрутьбу, керівника  громадської організації “Друге життя”. Він провів майстер-клас з екологічного мислення для нашої аудиторії – учнів гімназії ім. Михайла Драгоманова. У людства заради збереження довкілля просто немає іншої альтернативи, окрім як мислити та діяти екологічно. Що це означає?

Групові та ігрові активності, що їх запропонував пан Андрій, продемонстрували безпосередній вплив  екологічних законів на наше повсякденне життя. Якщо в парку ти не прибереш за собою пляшку від напою або обгортку від морозива, дуже скоро в цьому парку з’являться цілі гори сміття. Але якщо навіть покладену в смітник пляшку просто вивезти на звалище і не переробити, то вона все одно потрапить у довкілля і буде його забруднювати. А що як спробувати зовсім відмовитися від напоїв у одноразових пляшках і брати з собою свій термос або термочашку?

Ще один важливий закон екології – “Все пов’язане з усім”. Сьогодні хтось не купить пластиковий стаканчик з напоєм, взявши з собою термос або термочашку, а завтра на заводі зроблять менше такої потенційно небезпечної для довкілля пластикової упаковки. Сьогодні хтось відмовиться від автомобіля для поїздки на роботу, а завтра муніципалітет змушений буде відкрити новий автобусний маршрут, і викидів вуглецю буде набагато менше. Так з маленьких змін у повсякденному житті кожної людини починаються позитивні зрушення глобального масштабу.

Їхній успіх залежить від твердості наших екологічних переконань. Відмовлятися від пляшок, стаканчиків, одноразових батарейок та інших неекологічних речей не одного разу, а завжди, формувати відповідальне ставлення до своїх звичок та поведінки у довкіллі. Для цього сучасна екоосвіта має бути масовою, доступною навіть дітям і зовсім не нудною, що й продемонстрував на нашій зустрічі пан Андрій:)

Категорії: Без категорії

Easysoftonic