Марсіанський пейзаж за вікном. Тест на виживання людства за межами Землі у романі Енді Вейра “Марсіянин”

…Перші дві місії NASA з висадки астронавтів на поверхні Марсу “Арес-1” та “Арес-2” відбулися так, як у золотий вік освоєння космосу. Команда хлопців і дівчат сідала в космічний корабель, впродовж двох, максимум трьох тижнів виконувала на Марсі наукову програму й поверталася на Землю героями. Але місія “Арес-3” пішла не так Читати далі…

Не просто літери. До Міжнародного дня рідної мови #БІБЛІОТЕКА провела майстер-клас із шрифтового декору

Рідна мова дає натхнення і широкий простір для творчості не лише письменникам, але й художникам. Каліграфія – мистецтво красиво писати – дуже давнє, й Україна може похвалитися красиво виконаними рукописними й першодрукованими книжками. З нагоди Міжнародного дня рідної мови ми разом з Юлією Шеменьовою вчилися працювати з головним інструментом художника-шрифтовика Читати далі…

Соковиті яблука та далекі обрії. Двадцять перший епізод “Казкових сніданків” – про те, як багато може дати справжня дружба

Черв’ячки, як і люди, бувають різними. Боб – вибагливий гурман, готовий жувати соковиті яблука цілими тижнями. Сід – витончений естет, готовий на все, аби лишень побачити гарний захід сонця. Втім, Боб і Сід змогли не тільки подружитися, а й спільними зусиллями врятуватися від небезпеки. Про те, як це було, ми Читати далі…

Просто з Північного полюсу. Зустріч з Оленою О’Лір, перекладачкою “Листів Різдвяного діда” Дж.Р.Р. Толкіна

Переклади світової літературної класики – важливий чинник розвитку української мови. З нагоди Міжнародного дня рідної мови ми зустрічалися з перекладачкою творів Дж.Р.Р. Толкіна Оленою О’Лір Джон Роналд Руел Толкін увійшов до історії світової літератури передусім завдяки своїм великим творам – “Гобітові” та “Володареві перснів”. “Листи Різдвяного діда”, які нещодавно побачили світ Читати далі…

Раче-небораче, ваш вихід! Ляльковий театр “Казкарик” показав виставу “Коза Дереза”

Коли Коза Дереза починає поводитися дуже нечемно, з нею не впорається ні Лисичка, ні  Вовк, ні Ведмідь. Невже Зайчик так і залишиться без хатки і без свята Дня народження? Аж тут нагодився Рак-неборак, який своїми клешнями примусив нахабну Козу Дерезу податися геть. Після вистави юних глядачів було запрошено на заняття Читати далі…

Безвідмовні рецепти від самотності. Поєднання літератури й кіноанімації у творчості письменниці Лани Ра

Спонтанний прояв доброти – це не тільки несподівані подарунки, а й нові позитивні враження. Тому ми в БІБЛІОТЕЦІ відзначили день спонтанного прояву доброту знайомством  з книжкою Лани Ра (Світлани Конощук) “Як розвеселити Самотність” та з однойменним анімаційним фільмом за її сценарієм. Коли Самотність гостює в чиємось занадто довго, непроханим гостем Читати далі…

Меду не буває забагато. Двадцятий епізод “Казкових сніданків” – про взаємопорятунок бджіл і дітей

У ці передвесняні дні, коли з вулиць і полів майже зник сніг, а сонце починає несміливо прогрівати замерзлу землю, бджолам, які зимують у вуликах, кортить вилетіти на першу прогулянку в новому сезоні. Бджоли – дуже далекоглядні й мудрі комахи, тому в їхніх вуликах тепер зазвичай лишається ще чимало меду, зібраного Читати далі…

Не бути беззбройним проти зла. Зустріч з поетом Сергієм Пантюком, присвячена Дню пам’яті героїв Небесної сотні

Поет Сергій Пантюк розказав нашим гостям – десятитикласникам київського ліцею № 142 про день 18 лютого рівно 5 років тому. Тоді оголошена зі сцени Майдану “мирна хода” до Верховної ради та урядового кварталу перетворилася на підступний напад “Беркуту” та тітушок, на криваву розправу над майданівцями, на кошмарне полювання на неозброєних Читати далі…

Скарб, захований у магазині іграшок. Дослідження юної мистецтвознавиці Аліси Герман – про нелегку долю петриківського розпису в сучасному архітектурному дизайні

Юна художниця та мистецтвознавиця Аліса Герман з’ясовувала  долю наймасштабнішої спроби поєднати петриківський живопис з київською архітектурою та розказала про одне з культових місць 80-х та 90-х років ХХ століття – магазин “Казка”. Традиційний народний петриківський живопис у тому вигляді, якому ми всі його знаємо, виник порівняно недавно – в другій Читати далі…

З думкою про Італію. В день дарування книжок #БІБЛІОТЕКА отримала збірку творів Михайла Коцюбинського та Володимира Винниченка “Капрійські сюжети”

Всесвітній день дарування книжок і за сумісництвом День святого Валентина у БІБЛІОТЕЦІ вдався! 14 лютого нам подарували книжки, яких нам бракувало:) Одна з них – випуск літературно-видавничого проекту “Текст+контекст”, присвячений італійському острову Капрі та українським письменникам-класикам, які там жили та творили – Михайлові Коцюбинському та Володимирові Винниченкові. Самі по собі Читати далі…

Easysoftonic