10 жовтня Україна відзначатиме свято всіх причетних до створення, збереження та розвитку образотворчого мистецтва

БІБЛІОТЕКА переконана, що деякі професійні свята цілком можна відзначати всенародно. У цьому контексті часто говориться про День бухгалтера, письменника, медика й, зрозуміла річ, про Всеукраїнський день бібліотек 🙂 А нині у нас є вагомий привід поговорити про розширення цього списку. Ще б пак! Адже наближається День художника, який згідно з Указом Президента № 1132/98 від 9 жовтня 1998 року щороку відзначається у другу неділю жовтня.

Творці, зберігачі та поціновувачі образотворчого мистецтва, учні та вчителі художніх шкіл, училищ та академій – й справді дуже численна й добре вмотивована когорта. А втім, праця художників, скульпторів, реставраторів і мистецтвознавців дуже й дуже міцно пов’язана з повсякденним життям абсолютно усіх людей.

Книжки для найменших неможливі без яскравих і позитивних ілюстрацій! За цим жанром навіть закріпилась назва, яка недвозначно вказує на виняткову важливість праці художників – книжки-картинки! Саме тому імена багатьох наших художників-ілюстраторів відомі не менше, ніж імена письменників. Це зокрема Кость Лавро, Олег Петренко-Заневський, Вікторія Ковальчук, Владислав Єрко, Наталка Гайда, Софія Усс. За роки Незалежності з’явилося й нове покоління майстрів книжкової графіки – Оксана Була, Наталя Кудляк, Грася Олійко, Надія Кушнір (Надьожна), Анна Ломакіна, Марися Рудська, Надя Каламєєць, Марта Кошулинська. А ще є автори дитячих книжок, які успішно поєднують обидва амплуа: Катерина Штанко, Дмитро Кузьменко (Кузько Кузякін), Саша Кочубей, Віталій Бугара, Дар’я Паламарчук. І сьогодні БІБЛІОТЕКА користується нагодою, щоб подякувати за натхненну працю всім нашим творцям і творчиням книжкових ілюстрацій!

Втім, ми хочемо сьогодні нагадати й про те, що книжкові фонду нашого відділу Мистецтво/Art – потужний ресурс для освіти та самоосвіти про образотворче мистецтво. У нас альбоми з репродукціями таких майстрів і майстринь, як Казимир Малевич, Олександр Богомазов, Олександр Мурашко, Георгій Нарбут, Михайло Бойчук, Олександра Екстер, Василь Седляр, Василь Касіян, Катерина Білокур, Марія Приймаченко, мистецьке подружжя Віктора Зарецького та Алли Горської. Також у нас можна докладніше дізнатися про творців мозаїк, одну з яких добре видно з нашого простору “На даху” – Ернеста Коткова та Валерія Ламаха.

БІБЛІОТЕКА часто пропонує своїм читачам не тільки на репродукції, але й на оригінали художніх робіт. Йдеться про художні виставки, які регулярно відбуваються у наших просторах. Ось і тепер у нас новий вернісаж. Художник Степан Марчук, що народився на Снятинщині, а нині живе в Запоріжжі, працює в унікальній техніці живопису – гарячій емалі. Приходьте до нас, аби побачити, як митцеві вдається зі скла й металу творити візуальні образи, що нагадують легкі й прозорі акварельні малюнки.

Також наші щирі вітання юним гуртківцям-художникам БІБЛІОТЕКИ та їхній керівниці Ганні Пилипенко! Гострих усім олівців та слухняних пензлів 🙂 !!

На фото: художниця Аліса Герман проводить майстер-клас з петриківського живопису з нагоди відкриття виставки її робіт у рамках проєкту БІБЛІОТЕКИ “Митець інкогніто”, лютий 2019 року

Категорії: Без категорії

Easysoftonic