В ці дні Україна згадує найтрагічніші сторінки Революції Гідності у 2013-2014 роках. 18-20 лютого 2014 року відбувся безпрецедентний в історії України періоду Незалежності спалах насильства з боку провладних регулярних (загін міліції “Беркут”) та нерегулярних (озброєних людей у цивільному, що прийнято називати “тітушками”) збройних формувань. Нічим не виправдана жорстокість силовиків та трагічні обставини загибелі великої кількості беззбройних людей шокували суспільство, змусили замислитися над цінностями, заради яких герої Небесної сотні пожертвували життям.

Проте нині, через сім років після розправ на Садовій та Інститутській, підпалу силовиками Будинку профспілок та розстрілів на Майдані гостро відчувається потреба осмислити та зберегти здобутки Революції Гідності. Через недостатню потужність інституцій, що формують та підтримують український інформаційний простір, в нашій громадській думці продовжують циркулювати вигідні країні-агресорові наративи про події Майдану. Нинішня ситуація вимагає нашої громадянської активності для збереження гідної пам’яті захисників української державності. На щастя, Верховна Рада нарешті офіційно визнала ключове значення Революції гідності для державотворення, проте це не означає, що для знання правди про Майдан більше не потрібно активних дій. Небезпечно задовольнятися заявами політиків, фейками та наративами з сумнівних джерел. БІБЛІОТЕКА закликає всіх знайомитися з результатом багаторічної праці науковців Національного музею Революції Гідності.

Збереження в Україні громадянських та політичних свобод – незаперечний здобуток Революції Гідності. Ніхто в Україні нині не матиме моральних підстав вважати себе достойним громадянином та вільною людиною, якщо ніяк не долучатиметься до збереження пам’яті про героїв Небесної сотні, не підтримуватиме зусилля громадськості, музейників та держави.

День Героїв Небесної сотні у 2020 році має гасло “Вдячні за свободу”. Бути вдячними – це означає знати справжню ціну того, за що дякуємо. Ніколи не забуваймо про це.

Огляд книжок з фондів БІБЛІОТЕКИ про Революцію Гідності та героїв Небесної сотні можна прочитати тут.

Про зустріч з учасником подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року, відомим українським поетом Сергієм Пантюком, що відбулася у лютому 2019 року, читайте тут.

Про зустріч читачів БІБЛІОТЕКИ з науковцями Національного музею Революції Гідності у листопаді 2019 року читайте тут.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic