Пес Арчі та його юні помічники. Письменниця Катерина Єгорушкіна навчала, як дітям бути дружніми до природи

Коли люди не можуть або не хочуть правильно прибирати за собою пластикові пляшки з-під випитих напоїв, за справу береться розумний пес Арчі. Щодня у світі, і у нас в Україні також, викидається дуже багато пластику, мабуть, десятки і сотні тисяч тонн, тому роботи в Арчі теж дуже багато. Він мусить Читати далі…

Бачити очима серця. Поетична класика Марії Романенко про країну, дім, матір та дітей

Щоб спільно відзначити Міжнародний день книги та авторського права, #БІБЛІОТЕКА запросила поетесу Марію Романенко. Своїм життєвим прикладом вона показує, як можна й варто використовувати всі можливості для творчої самореалізації, дані Богом. Попри те, що Марія Миколаївна з дитинства є незрячою, вона знайшла свій шлях у світ книги та поезії. Спочатку Читати далі…

Рішучий крок у непевне омріяне майбутнє. Відкриття художньої виставки Debut

Останній тиждень квітня в #БІБЛІОТЕКА почався з відкриття виставки молодих художників, випускників Університетського коледжу Київського університету ім. Бориса Грінченка, яка має має назву Debut. 15 картин, розміщених в бібліотечному просторі Art/Мистецтво, є їхніми дипломними роботами. Студенти не були обмежені  ні в техніці виконання, ні в сюжетах своїх творів, їхнє самовираження Читати далі…

Хто може знати все про Чорнобиль? Зустріч з історикинею Наталею Барановською

Представники якого фаху можуть знати все (або майже все) про Чорнобильську аварію? Фізики-атомщики, інженери-енергетики, радіобіологи, хіміки, агрономи, міліція та військові, усі, хто працював на ліквідації наслідків та побудові об’єкту “Укриття”? Відповідь багатьом здасться парадоксальною, а проте найповнішими та найсистемнішими знаннями про Чорнобиль володіють… професійні історики! Напередодні 32-річчя з дня аварії Читати далі…

Плутон – це не тільки планета. Валентина Вздульська про собак, космос і літературну творчість

Вчора в #БІБЛІОТЕКА  ми зустрічалися з Валентиною Вздульською, авторкою книжки “Плутон”. Про що ця книга? Якщо в двох словах, то про космос і про собак. До речі, які асоціації виникають у Вас, шановні читачі, коли Ви почуєте словосполучення “космос і собаки”? Попри популярність поета і письменника (щоправда, дорослого) Сергія Жадана Читати далі…

Як оновилася #БІБЛІОТЕКА. День відкритих дверей – публічна презентація нових можливостей нашого простору

До цього дня Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей м.Києва  готувалася кілька місяців. 4 квітня нарешті відбувся День відкритих дверей – широка публічна презентація можливостей оновленого бібліотечного простору. Ще з жовтня у нас розгорнулися масштабні ремонтні роботи, які торкнулися практично всіх приміщень – і читальних залів, і вестибюлю та Читати далі…

Творчий початок квітня. Зустріч студійців гуртка казкотерапії із студентами, майбутніми фахівцями з дитячого дозвілля

Творення та ілюстрування казкових історій, яке у Бібліотеці на проспекті Перемоги, 25а відбувається щовівторка на заняттях гуртка з казкотерапії, зацікавило майбутніх фахівців з організації дозвілля, студентів Київського національного університету культури та мистецтв. З кожним роком дедалі більше дорослих переконуються в тому, що діти, які отримують задоволення від творчої діяльності, поступово Читати далі…

Чарівна сила казки. Учора Лірник Сашко перетворював наших читачів на казкових персонажів

Справжня казка  – це набагато більше за текст, який можна прочитати в книжці. Вчора завдяки інклюзивному проектові Особливі та Лірникові Сашкові наші читачі, серед яких були учні Є-школи та третьокласники школи № 318, змогли відчути на собі, що таке чарівне казкове перетворення. Скажімо, був собі школяр або школярка, а за Читати далі…

Необачний Чиж та хвальковитий Голуб. Наша читачка Мар’яна Коваль відтворила на сцені образи Леоніда Глібова

Учасниця театральної студії Бібліотеки на Перемоги, 25а Мар’яна Коваль виступила на святі гумору “Язик до Києва доведе” Байка Леоніда Глібова “Чиж та голуб” нині входить до шкільної програми з української літератури. Однак, як засвідчила своїм прикладом наша читачка Мар’яна Коваль, цей твір заслуговує значно більшого, аніж стандартної шкільної схеми “трьох Читати далі…

Easysoftonic