Чорний понеділок Бабиного Яру. 29 вересня – День пам’яті жертв нацистського терору в Києві

…Навіть тепер, через 79 років після того дня, наш розум та уява відмовляються усвідомлювати до кінця масштаби прірви насильства, яка раптово розверзлася в одному з найбільших урочищ Києва, у великому яру між Татаркою, Шулявкою та Куренівкою. Що вже казати про учасників ходи раннього ранку в понеділок 29 вересня 1941 року Читати далі…

Чарівне перетворення улюбленої парасольки. Третій епізод “Казкових сніданків” – про силу дитячої фантазії

У третьому епізоді четвертого сезону “Казкових сніданків” ми спільно читатимемо книжку “Парасолькове дерево” китайського творчого дуету – дитячого письменника Бай Біня та художника (або художниці – в інтернеті бракує інформації англійською мовою:) Лі Хонгжуана. Бай Бінь – дуже відома постать у дитячій літературі Китаю, він директор великого успішного видавництва Jieli Читати далі…

П’ять неймовірних слонів. Вчимо числівники та прийменники з Кевіном Генксом

Коли БІБЛІОТЕКА готувала випуск #англійська_для_дітей про книжку “Спи міцно, моє будівництво” авторки Шеррі Даскі Рінкер та художника Том Ліхтенхелда, що стала бестселером -2011 за версією New York Times, нам стало цікаво, як у США відзначають найкращі дитячі книжки. Так ми дізналися про Почесний список Американських бібліотек для дітей (ALSC, American Читати далі…

Кращий за легковики та вантажівки. Другий епізод “Казкових сніданків” – про те, чому малечі потрібно бути завзятою та наполегливою

Хто сказав, що маленький Тракторець не може бути героєм казки? У книжці-картинці “Тракторець рятує врожай” автора Йордана Кефаліді та художниці-ілюстраторки Віри Зайцевої, яку ми спільно читатимемо на другому епізоді четвертого сезону “Казкових сніданків”, йому доведеться братися навіть за такі завдання, з яким годі впоратися великим та потужним машинам. Навіть вантажівкам Читати далі…

Карнавал вогню у стародавньому Києві. Дивовижний обряд “весілля свічки” як спогад про ремісників середньовіччя

Вересень за юліанським календарем, або за старим стилем, починався з дня святого Семена Стовпника. А ще Православна церква називає дату 1(14) вересня новоліттям, або індиктом – днем, від якого починається нове річне коло великих двунадесятих свят. Втім, у киян аж до кінця ХІХ століття була ще одна яскрава асоціація з Читати далі…

У чарівному часі дитинства. Розпочинаємо четвертий сезон “Казкових сніданків” історією про щоденне зайченяткове щастя

Зайченя Стриб – наш добрий давній знайомий. У третьому сезоні “Казкових сніданків” ми вже спільно читали казку про те, як він шукав собі друга. БІБЛІОТЕКА відкриває четвертий сезон проєкту новою історією про нього від творчого дуету з Німеччини – музиканта, дитячого письменника та продюсера Ульріха Маске та художниці Антьє Флад. Читати далі…

Як починається кар’єра в кіно. Надихаємося фільмами-фіналістами дитячого конкурсу Чілдрен кінофест

Напередодні Дня українського кіно, що в 2020 році буде відзначатися 12 вересня, БІБЛІОТЕКА хотіла б дещо розповісти про старт власної кар’єри в кінематографі. Нині сучасні технології значно спростили процес створення любительського фільму. Смартфони та цифрові фотокамери дозволяють взятися за фільмування власної картини навіть дітям! У червні на дитячому фестивалі Чілдрен Читати далі…

Улюблена іграшка кицьки Мони. Читаємо англійською продовження “котячої” книжкової серії Джудіт Керр

У сорок третьому завершальному епізоді “Казкових сніданків” ми спільно читали книжку-картинку “Забудькувата киця Мона” британської художниці-ілюстраторки та дитячої письменниці Джудіт Керр. Втім, з’ясувалося, що у самій Великобританії ця книжечка відкриває величезну книжкову серію, там Мона (або, як в оригінальному тексті, Моґ – так на лондонському діалекті кокні говорять про підібраних Читати далі…

Любима, хоч і нестерпна. Завершуємо третій сезон “Казкових сніданків” книжкою Джудіт Керр “Забудькувата киця Мона”

В третьому сезоні “Казкових сніданків” ми з величезним задоволенням читали дебютну й навідомішу казку класика британського дитліту, художниці та письменниці Джудіт Керр “До нас на чай приходив тигр”. Тепер настала пора познайомитися з іншою її книжкою, яка цього року відзначає не мало не багато – півстолітній ювілей. В українському перекладі Читати далі…

Остання сторінка Другої світової. 75 років тому було підписано Акт про капітуляцію Японії

Друга Світова війна тривала шість років і один день – від 1 вересня 1939-го до 2 вересня 1945-го. Після капітуляції нацистської Німеччини 8 травня остання сторінка літопису війни писалася на східному театрі бойових дій – в Китаї, Кореї, країнах Південно-Східної Азії, в Тихому океані та в Японії. Японська влада та Читати далі…

Easysoftonic