Сяйво фарб на палітрі. У БІБЛІОТЕЦІ відкрилася виставка художників-ілюстраторів дитячої літератури «Гірлянда чарівних картинок»

Слово “ілюстрація”, яким називають малюнки в книжках, має латинське походження. Ілюструвати – дослівно означає освітлювати, і книжкова мальована графіка справді нагадує чарівну лампу, що робить яскравішими персонажів й найцікавіші сюжетні моменти. Всі знають, що досконала дитяча книжка не може бути без малюнків, а творчий колектив видавництва, що друкує твори для Читати далі…

Про Різдво й не тільки. Видавчиня й перекладачка Божена Антоняк розповіла читачам БІБЛІОТЕКИ про ілюстровану книжку “Ідуть свята”

Щоб українські читачі нині змогли узяти до своїх рук книжку “Ідуть свята” творчого дуету з Польщі – письменниці Моніки Утник-Стругали та художниці-ілюстраторки Єви Поклевської-Козелло – колективові львівського видавництва “Урбіно” довелося взяти участь у неймовірних перегонах. Спокійне життя у них скінчилося щойно тоді, як стало відомо про вихід до Різдва-2020 другого, Читати далі…

Ялинка, що народилася під снігом. Тринадцятий епізод “Казкових сніданків” – про тих, хто завершує рік у лісі

В нашому проєкті спільного читання “Казкові сніданки” – вже третя книжечка дитячої письменниці та художниці-ілюстраторки Оксани Були про ліс та його мешканців, а також про дивовижних істот – туконі. Тепер, коли у лісі починається зима і падає білий сніг, пережна більшість туконі вже впоралися із своєю роботою. Залишається лише відсвяткувати Читати далі…

На даху усього світу. Видавництво “Каламар”, БІБЛІОТЕКА та альпініст Тарас Поздній провели презентації нової ілюстрованої пізнавальної книжки про Еверест та Гімалаї

Гора Еверест, або Джомолунгма, як і гірський хребет Гімалаї, в якому вона знаходиться – має дуже молодий вік. Без жартів – 50 млн. років – це для гір пора геологічної юності. Щоправда, наші Карпати ще молодші – їм близько 25 млн. років:) Люди віддавна знають про Гімалаї – найвищі у Читати далі…

Сінергія наукпопу, фентезі, пригод та графічного роману – рецепт успішної книжки для підлітків

БІБЛІОТЕКА та видавництво “BookChef” провели онлайн-зустріч з авторами пригодницької книжкової серії “Кеплер-62” Тімо Парвелом, Бйорном Сортландом та ілюстратором Пасі Пітканеном Обидва літератори – учасники авторського колективу були вже добре відомі українському читачеві ще до початку публікації книжок серії “Кеплер-62”. Щоправда, аплуа в них було дещо іншим. Фінського автора Тімо Парвелу Читати далі…

Поза владою календаря. Дванадцятий епізод “Казкових сніданків” – про справжній дух Різдва

Горностай Сабіна, кроленя Жуль, скунсеня Скромняжка та інші мешканці Диволісу з книжки творчого дуету з Франції – письменниці Марі Тібі та художника Фаб’єна Окто Ламбера – саме пишуть листи Святому Миколаєві і просять його про подарунки на Різдво. Лише один ведмедик Нону засмучений: йому вже час вкладатися спати на зиму, Читати далі…

Більше прав, ніж було до пандемії. Тема Міжнародного дня прав людини-2020 – відновлення світу після COVID-19

Загальна декларація прав людини – це один основоположних документів Організації Об’єднаних Націй. Його було прийнято рівно 72 роки тому, на засіданні Генеральної Асамблеї у Парижі 10 грудня 1948 року. Нині ця дата щорічно відзначається як Міжнародний день прав людини. Потреба визначити, окреслити й закріпити поняття про невід’ємні права людини у Читати далі…

Про що співається у колисковій? У БІБЛІОТЕЦІ відбулася онлайн-презентація збірки “Рідна колисанка”

Колискова пісня – найдавніший жанр світового дитячого фольклору. Навіть у наші дні, коли майже всі традиційні форми дозвілля для дітей змушені конкурувати з популярними відеосервісами, колисанки у виконанні мами, тата, бабусі не замінить ніщо. Інша річ, що для багатьох сучасних батьків замало знань, музичної підготовки та мотивації, щоб почати співати Читати далі…

Хто врятує від голодного монстрика? Одинадцятий епізод “Казкових сніданків” – про переваги здорового харчування

Хто з дорослих не засумнівався у радощах батьківства, коли опинявся віч-на-віч із НИМ – Голодним монстриком? І хоч всіх дітей рано чи пізно вдається нагодувати та заспокоїти, їхні капризи – те ще випробування. Втім, книжка австралійської дитячої письменниці Кейт Бакнелл та британської художниці-ілюстраторки Джулії Сіл “Голодний монстрик”, якій присвячено одинадцятий Читати далі…

Творець мейнстріму української професійної музики. До 125-річчя з дня народження Григорія Верьовки

25 грудня ми будемо відзначати 125-річчя з дня народження людини, яка стояла біля витоків професійної музичної діяльності та професійної музичної освіти в Україні. До того ж вийшло так, що герой нашої розповіді Григорій Гурович Верьовка приблизно сто років тому зіграв велику роль у розвитку нашої БІБЛІОТЕКИ. Земляки та друзі-однокашники з Читати далі…

Easysoftonic