Сьогодні, 2 січня у БІБЛІОТЕЦІ перший робочий день нового 2019 року. Либонь, не зовсім правильно нічого не написати в бібліотечний блог з цього приводу. Все-таки минулі дванадцять місяців були дуже насиченими, і 2018 рік, з яким ми щойно попрощалися, заслуговує бодай стислих підсумків. Отже, по пунктах 🙂

Ремонт. За результатами експрес-опитування наших бібліотекарів саме ремонт  є головної подією у #БІБЛІОТЕКА. Більше того, ми мали дві ремонтні сесії. Перша тривала ще з осені 2017-го до березня нинішнього, було оновлено санвузол, вхідну групу, інтер’єр вестибюлю, великі фасадні вікна. Друга тривала з червня до серпня, вона охопила підлогу в усіх відділах обслуговування та вестибюлі, також було завершено заміну всіх меблів – як стелажів, так і стільців зі столами й навіть м’яких куточків. Пережити два ремонти впродовж року було непросто, проте оновлений інтер’єр нині уже почав приваблювати в БІБЛІОТЕКУ все нових і нових відвідувачів і користувачів!

Публічна комунікація.  В 2018 році запустився й повноцінно запрацював новий інтернет-сайт БІБЛІОТЕКИ. Завдяки взаємодії контенту сайту з дописами та користувацькою базою бібліотечної FB-сторінки ефективність нашої публічної комунікації відчутно покращилася. Безумовно, нас радує, що дедалі більше людей читають про нас і нашу діяльність у Мережі. Ще одне досягнення в царині публічної комунікації – новий сонячно-позитивний логотип, створений художницею Оленою Карманською.

Бібліофести. В 2018 році #БІБЛІОТЕКА провела ще три Бібліофести – 23 березня, напередодні весняних шкільних канікул, традиційно 1 червня і на початку навчального року – 4 вересня. Всі три заходи вдалися передусім завдяки фан-зустрічам із відомими українськими дитячими письменниками – Віталієм Кириченком, Галиною Вдовиченко та Лесею Ворониною.

Казкові сніданки.  З травня #БІБЛІОТЕКА запустила новий формат взаємодії з найменшими читачами та їхніми батьками – спільне (з бібліотекарем) читання книжки із майструванням тематичної саморобки. Він виявився дуже популярним – за рік ми таким чином спільно прочитали вісімнадцять цікавих і дотепних книжок!

Митець інкогніто. 2018 року цей проект  дістав успішне продовження – в квітні відвідувачі простору познайомилися з першою персональною виставкою тринадцятилітньої художниці Єви Співак “Єва та її звірі”

“Мовчазні книжки” – найяскравіша книжкова виставка року. Виставка європейської колекції графічних історій без тексту “Мовчазні книжки”, що стартувала на в середині вересня, двічі продовжувала термін роботи. Жодна інша книжкова виставка в наших стінах не приваблювала такої великої і різноманітної аудиторії!

Партнерство з Університетським коледжем Університету ім. Бориса Грінченка почалося ще в квітні з виставки образотворчих робіт його випускників під назвою Debut, яка мала великий успіх. У грудні спільно з освітнім закладом вдалося реалізувати два масштабні  проекти – “Андріївські вечорниці” та велику серію з чотирьох майстер-класів із декору до Різдва і Нового року.

Інклюзивні заходи у партнерстві з громадською ініціативою “Особливі”. Діти з інвалідністю відвідали разом із своїми однолітками наукове шоу, фан-зустрічі з акторами серіалу “Школа” та з казкарем Сашком Лірником.

Театр “Казкарик” – багаторічний проект БІБЛІОТЕКИ, однак він у нас знову “вистрілив”. В 2018 році наші лялькарі отримали не тільки нову сцену, а й більш систематичну, ніж раніше, інформаційну підтримку.

#БІБЛІОТЕКА як мультимедійний майданчик. В 2018 році на нашій сцені відбулося чотири яскравих музичних концерти – “Музична Шевченкіана” (в партнерстві із музичною школою №5 ім. Левка Ревуцького), до Дня відкритих дверей (спільно з виконавицею електронної музики MAVKA, а також видатною скрипалькою Богданою Півненко та її учнями, до Дня Києва (спільно з музичною школою № 40 Оболонського району), а також виступ гуртів “Лїс” і “Незабуті” у рамках вечора поезії шістдесятників. Також #БІБЛІОТЕКА дебютувала в якості майданчика для показу короткометражного кіно “Небо над головами”, знятого режисером Василем Возняком і провела музично-поетичну зустріч з виконавицею співаної поезії Валентиною Захабурою.

Не просто пам’ятні дати. #БІБЛІОТЕКА в 2018 році продовжила співпрацю з професійними істориками та профільними музейними установами, аби дати нашій аудиторії ґрунтовніший та сучасніший погляд на пам’ятні історичні події. В якості інституційних партнерів ми запрошували Національний музей “Чорнобиль”, Національний музей Тараса Шевченка, Національний  історико-культурний заповідник “Софія Київська” та телеканал “1+1”,  Український центр вивчення історії Голокосту,  Український інститут національної пам’яті, Музей Революції Гідності.

Звісно, що це далеко не вичерпний перелік того, чим запам’ятався 2018 рік у БІБЛІОТЕЦІ. Але, поки цей допис не розрісся до велетенських масштабів:), ми хочемо привітати всіх із Новим 2019 роком, в якому БІБЛІОТЕКА святкуватиме столітній ювілей. Тому 2019-й точно буде ще більш насиченим і яскравим, ніж 2018-й. Ура!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic