З нагоди Всеукраїнського дня родини – про політику підтримки сім’ї та радість спілкування з найріднішими

З 2012 року в Україні на державному рівні святкується Всеукраїнський день родини 8 липня. У цей день прийнято говорити не тільки багатовікові традиції сімейного життя на наших землях, а й про підтримку сім’ї як важливий напрям державної гуманітарної політики.

У цій царині у період Незалежності відбулася зміна пріоритетів. Тепер державна підтримка інституту сім’ї – це не так про зменшення числа розлучень, як про дотримання прав людей, які уклали шлюб, а також дітей, що народилися в ньому. Суспільство та влада вчаться говорити на такі незручні теми, як домашнє насильство, необхідність обопільної згоди на сексуальні стосунки у тому числі й між членами подружжя, справедливий розподіл обов’язків та фінансових ресурсів, реальне рівноправ’я. Важливий елемент захисту прав у контексті сім’ї – своєчасне та якісне інформування про їх обсяг та правові механізми їх реалізації.

На виконання державної політики, спрямованої на підтримку сім’ї, БІБЛІОТЕКА бере участь в інформаційних кампаніях, ініційованих як уповноваженими державними установами, так і громадським сектором. Зокрема, у партнерстві з Правобережним київським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги ми інформували всіх зацікавлених про можливості юридичного захисту від булінгу та домашнього насильства. Разом з партнерами з громадського сектору – інформаційною кампанією “По той бік новин”, фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA та з проєктом #stop_sexтинг ми обговорили способи протидії поширенню інтернет-контенту, неприйнятного для дітей та підлітків. Завдяки Українській медичній студентській асоціації, Operatio prima ми інформували про актуальні питання здоров’я дітей, підлітків і дорослих, а на онлайн-ефірі з громадською організацією “Дівчата” ми відверто та зрозуміло розповіли про статеве здоров’я та гігієну.

Сімейного щастя набагато легше досягти, якщо проговорювати стосунки одне з одним. Завдяки сучасним літературним казкам, які ми регулярно спільно читаємо в рамках проєкту “Казкові сніданки”, ми можемо робити це навіть з нашими малюками. Так, ми нещодавно прочитали книжки-картинки Віталія Бугари, Ірини Громової, Евеліни Дацюте, Геннадія Меламеда, які розповідають найменшим про атмосферу любові, яка панує в родині, вчать цінувати її. Втім, всесвіт спогадів та емоцій, пов’язаний із найближчими людьми – тема величезна! Ось тут трохи більше про взаємозв’язок читання та родинного життя 🙂

Нинішня пандемія COVID-19 ще раз нагадала нам про роль родинних стосунків, взаємної любові та підтримки у нашому житті. Нехай свято 8 липня покращить настрій, подарує радість, щоб поділитися нею з найріднішими людьми!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic