День молоді з’явився в українському календарі святкових та пам’ятних дат у 1994 році, його встановлено спеціальним Указом Президента Леоніда Кравчука. Відтоді він відзначається щороку в останню неділю червня.

Очевидно, що День молоді, встановлений на найвищому державному рівні – це не лише привід організувати концерт когось із популярних виконавців на центральній площі міста. Це також нагода поговорити про молодіжну політику в Україні.

Попри поширену думку, що молоді люди не дуже цікавляться політикою, державна молодіжна політика багато в чому визначає їхнє повсякденне життя. Звісно, що комсомол та ударні будови – те, з чим асоціюється молодіжна політика держави для попереднього покоління – назавжди залишилися в минулому, і про важливу роль молоді у житті суспільства тепер уже не розповідають з кожної праски. Тим не менше наша держава може цілком заслужено похвалитися значними успіхами в реалізації прав молодих людей. БІБЛІОТЕКА спробує коротко розказати, про що, власне, йдеться.

  • Європейська та євроатлантична інтеграція, безвізовий режим з ЄС. Нинішні молоді люди активно подорожують Європою, знайомляться з культурою наших сусідів, відвідують літні табори, беруть участь у програмах академічних обмінів. Навіть з урахуванням нинішніх епідемічних обмежень можливості побувати за кордоном для молодих людей значно ширші, ніж двадцять-тридцять років тому.
  • Забезпечення реального рівноправ’я щодо здобуття вищої освіти. Йдеться про запровадження зовнішнього незалежного оцінювання, яке розпочалося з 2005 року. Нехитре на перший погляд рішення замінити вступні іспити до вишів дало далекосяжні перспективи, тепер кожний, хто отримує достатній бал, може вступати навіть до найпрестижнішого закладу.
  • Підтримка молодих підприємців, зокрема, через програми пільгових кредитів для бізнесу.
  • Запуск цифрових державних сервісів, “держави у смартфоні”.
  • Реформа кримінально-процесуального законодавства та пеніцетарної системи з метою заміни тюремного ув’язнення для неповнолітніх правопорушників більш гуманними видами покарань.

Втім, молодіжна політика в нашій державі охоплює не тільки власне соціальні аспекти. У сфері освіти, культури та інформаційних прав важливим завданням є підтримка молодіжного читання. З цього погляду БІБЛІОТЕКА теж може похвалитися виконанням своєї місії. Після капітального ремонту й оновлення нашого приміщення, закупівлі чималої кількості актуальних книжкових новинок ми стаємо книгозбірнею, дружньою до молоді. У нас, наприклад, можна взяти на абонемент книжки з практичної психології чи бізнесу. Вартий уваги молодих людей цикл профорієнтаційних зустрічей у рамках спільного з видавництвом Bookchef проєкту “Кастинг професій”. Запрошуємо читати й дивитися відео про кар’єру біолога, хіміка, журналіста, фотографа, фактчекера, хіміка-технолога, психолога, філософа, політолога.

Інший важливий аспект інформаційної діяльності БІБЛІОТЕКИ в інтересах молоді – лекції з актуальних питань здоров’я. Знайти відеоматеріали про це можна на нашій веб-сторінці тут, тут і тут.

Вітаємо із Днем молоді всіх причетних і чекаємо в нашому бібліотечному просторі!

Категорії: Без категорії

Easysoftonic