Нас згуртував Бурячок. У бібліотечному ляльковому театрі “Казкарик” – довгоочікуване відкриття сезону

Вистава для найменших “Бурячок” ввібрала у себе весну, спекотне літо й щедру осінь. Увесь цей час ріс цей овоч, посаджений Дідом, доглянутий Бабою та внучкою, стережений Сірком та Мурчиком, вкушений, і не раз, і Мишкою, і Зайчиком. Бурячок вродив таким великим, що тягти його довелося усім нашим лялькарям, і навіть Читати далі…

Я теж можу здійснювати мрії. Письменниця Євгенія Пірог та видавчиня Олена Осмоловська – про великий світ, відкритий для всіх

Раніше наш соціум цілковито не розумів, як діти з інвалідністю можуть мріяти про подорожі та пригоди. Невисловлена, але солідарна думка щодо цього була така – цим дітям перш за все треба мріяти про те, щоб позбутися своєї інвалідності. Вважалося, що перше поїхати на берег екзотичного південного моря або підкорити Говерлу, Читати далі…

Блискучі скарби сороки Скрекотухи. Одинадцятий епізод “Казкових сніданків” – про те, чому треба цінувати довіру

Сорока Скрекотуха дуже хоче стати найяскравішою птахою в лісі. Вона спостерегла, що різноманітні блискучі предмети дуже добре привертають увагу та ваблять око. Скрекотуха одразу вирішила, що їй треба роздобути побільше усяких кольорових камінців, скелець, дзеркалець, окулярів, дзвоників, ключиків. Й, не думаючи довго, вона взялася цупити усе цікаве для неї по Читати далі…

Пам’ятати, щоб вижити. Старшокласники та БІБЛІОТЕКА говорили про історичні уроки Голодомору 1932-1933 років

У трагедії Голодомору, точніше, голодоморів – за радянський період історії вони тричі відбувалися на території України та на Кубані – є не тільки соціальний, політичний та цивілізаційний вимір. Переживанню пам’яті про жахіття трьох голодних зим і весен, особливо про найбільший за масштабами терор голодом у 1932-1933 році, належить бути глибоко Читати далі…

Нам є що сказати про Майдан. У БІБЛІОТЕЦІ відбувалася зустріч із науковцями з Національного музею Революції Гідності

Для чого Україні потрібен музей, який розповідає про вуличні протести зими 2013-2014 років, які увійшли в історію під назвою Революції Гідності? Для відповіді на це питання доведеться заходити дещо здалеку. Вулиця Пріорська у Подільському районі Києва в радянський час і впродовж перших двадцяти п’яти років Незалежності України носила ім’я Андрія Читати далі…

Коли вуха стають неслухняними. Десятий епізод “Казкових сніданків” – про слух та чуйність

Маленька Кіка-Міка із книжки литовської художниці-ілюстраторки та дитячої письменниці Ліни Жутауте “Кіка-Міка, у якої втекли вуха”* ще до пуття не розуміє, для чого людям вуха. І тому раз у раз забуває користуватися ними! Її не можна докликатися на сніданок, обід та вечерю, на прохання прибрати іграшки, помитися у ванні та Читати далі…

Лагідне memento mori*. В БІБЛІОТЕЦІ триває виставка графіки волинської художниці Валентини Протопоп “Мелодія штриха”

У БІБЛІОТЕЦІ триває виставка графічних мініатюр Валентини Протопоп “Мелодія штриха”. В анонсі до неї авторку робіт порівняли із легендою українського образотворчого мистецтва Катериною Білокур. Крім того, що обидві художниці прагнуть до органічного поєднання сюжетів та образів народних картин та декоративно-прикладного мистецтва з академічним малюнком, що вони обидві закохані в квіти Читати далі…

Час обіймати ведмедиків. Листопадова інтерактивна полиця – про найдоречнішу іграшку глибокої осені

Іграшковим ведмедикам щастить дещо більше, ніж оленям Санти або великоднім зайцям. Щоб погратися з ними, не потрібно чекати належного сезону – це можна робити будь-якого дня, буднього чи святкового, літнього чи зимового, сонячного чи похмурого. Проте “ведмежа” тематика нашої листопадової інтерактивної книжкової полички – не зовсім випадкова. Надувні кола та Читати далі…

Краса – (не)страшна сила. Сьомий епізод “Казкових сніданків” – про те, як Бабуся Ягуся самої себе злякалася

Ще далеко не всі знають, що у злих казкових персонажів з’явився свій закритий клуб, де вони вони відпочивають від своєї злої казкової роботи. Про це не знали не тільки наші найменші читачі, а й навіть Бабуся Ягуся, дарма що все своє довге-предовге життя прожила в казках. Аж поки одного дня Читати далі…

Easysoftonic