Бути разом з мамою та сином. Двадцять сьомий епізод “Казкових сніданків” – про риболовлю, якій ніщо не зможе завадити

Хоча лікарі-педіатри запевняють, що дитячі застуди – це загалом нормально, і батьки, і діти тривожаться щоразу, коли це стається. Втім, у казці “Найкращий татусь”, яку створили дитячий письменник Геннадій Меламед та художниця-ілюстраторка Наталія Стешенко, розповідається про дієвий спосіб не дати негативним емоціям узяти гору. Маленький єнотик Євгенко, якому було обіцяно Читати далі…

Не дамо Вередію жодного шансу. Дивимось виставу бібліотечного лялькового театру “Казкарик” про емоційний інтелект

Всі дорослі погодяться – вередливі діти створюють багато проблем. Але не спішіть докоряти своїм малюкам за їхні плачі, роздратованість, за суперечливі бажання. БІБЛІОТЕКА має для Вас кращу ідею, аніж дратуватися самим і сваритися. Краще розкажіть дітям про Вередія та про те, як можна його прогнати! Запускайте відеоролик з виставою бібліотечного Читати далі…

Все як у дорослих. “Морськосвинський детектив” Івана Андрусяка пропонує найменшим читачам взяти участь у справжніх розслідуваннях

Іван Андрусяк ніколи не напише і не порадить дітям якусь занудну книжку. У “Морськосвинському детективі” – лише правильні жанрові й тематичні орієнтири для тих, хто опановує самостійне читання Гарних книг багато не буває, а особливо, коли це – цікавий та веселий детектив. Тим більше такий, що отримав відзнаку у номінації Читати далі…

Мистецтво як інтелектуальна загадка

Добре написаний інтердисциплінарний наукпоп – це завжди цікаво. То як щодо перетину мистецтвознавства з психологією? Історія від найдавніших часів до сьогодення завжди була сповнена безліччю загадок: цікавих, незрозумілих, таємничих. Деякі з них вже розгадані, деякі ж, навпаки, ще довго будуть бентежити розум допитливих людей.  Тож, друзі, завдяки цим двом книжкам Читати далі…

Тут все чисто. Перевірка достовірності фактів у майбутньому стане масовою професійною навичкою

БІБЛІОТЕКА розпитала головну редакторку Альону Романюк веб-ресурсу “По той бік новин” про фактчекінг та його застосування Коли ми говорили з Вадимом Карп’яком про суть професії журналіста, то дізналися, що вміння перевіряти достовірність отриманої інформації – одне з базових умінь. Наш сьогоднішній онлайн-ефір з Альоною Романюк значно розширив наші знання про Читати далі…

Знайти спосіб засяяти. Читаємо всесвітньо відому підліткову серію “Щоденник Ніккі”

Українських фанатів підліткового читання не треба спеціально знайомити з книжковою серією “Щоденник слабака”, яку придумав і створив американський дитячий письменник та художник-карикатурист Джефф Кінні. Формат, що поєднує в собі лаконічність щоденникових нотаток та емоційність ілюстрацій у карикатурному стилі, швидко став шалено популярним. В усьому світі, як гриби після дощу, почали Читати далі…

Почнемо з початку. БІБЛІОТЕКА провела онлайн-зустріч з авторами книжок про Чорнобильську катастрофу Катериною Міхаліциною та Станіславом Дворницьким

Наступному поколінню необхідна правда про Чорнобильську катастрофу, її причини, значення та вплив на здоров’я. Розповісти її допоможуть нові тематичні книжки видавництва “Портал” На відміну від переважної більшості трагедій та катастроф минулого, аварія на Чорнобильській АЕС не залишилася в минулому. Після вибуху четвертого енергоблоку в навколишнє середовище потрапила значна кількість радіоактивних Читати далі…

Без можливості відіграти назад. Важливе про Чорнобильську катастрофу у книжках з фондів БІБЛІОТЕКИ

Наслідки катастрофи й донині не досліджені й не усвідомлені людством повною мірою Катастрофічні події, що призвели до вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС вночі 26 квітня 1986 року, розвивалися дуже стрімко. Практично весь ланцюжок відхилень від планових параметрів злощасного експерименту із системою безпеки атомного реактора і реагування персоналу на них Читати далі…

Чи можливо відредагувати минуле? (Міфо)творчість як засіб досягти безсмертя в однойменному романі Мілана Кундери

Чеський поет, письменник, драматург Мілан Кундера – унікальна постать в європейській літературній історії ХХ століття. Розпочавши свій творчий шлях у 50-ті як палкий прихильник сталінізму, він на хвилі реформаторського руху 60-х, що увійшов до історії під назвою “Празька весна”, розпочав розвінчання й полеміку із філософськими першоосновами марксистського комунізму. Закономірним підсумком Читати далі…

Перехід до інтернет-комерції та інші пригоди відважного українського дитячого книговидавця

З нагоди Всесвітнього дня книжки та авторського права БІБЛІОТЕКА провела онлайн-зустріч із співзасновником видавництва “Маміно” Олександром Шарлаєм Нинішня пандемія вже вдруге змушує БІБЛІОТЕКУ та її читачів святкувати Всесвітній день книжки та авторського права в онлайні. Й от уже вдруге з цієї нагоди ми зустрічаємося із самовідданим борцем із занудством і Читати далі…

Easysoftonic