Шоб допомога приносила радість. Щедрий вівторок-2021 – великий день для всіх благодійників

Міжнародний благодійний рух “Щедрий вівторок” (англійською GivingTuesday) народився в Нью-Йорку в 2012 році. Ініціатива виникла буквально в потрібний час у потрібному місці. З одного боку, Нью-Йорк – один із найбільших світових центрів ділової активності, тут розташовані головні офіси багатьох відомих американських та транснаціональних корпорацій. З іншого – це штаб-квартира Організації Читати далі…

Якщо вплутався сюди, часу не марнуй*

Сашкові Дерманському – 45! БІБЛІОТЕКА вітає нашого давнього друга, автора книжок про вужа Ониська, Маляку-принцесу Драконії, Чу**, а також про Арктичну пасіку та Чугайстра в Карпатах Дуже багатьом дорослим хочеться, щоб діти читали книжки. У відповідь на питання – навіщо? – вони розкажуть про купу всього, наприклад, про те, що Читати далі…

Не лише проти селян, не тільки заради хліба. Терор голодом в радянській Україні зачепив усіх і призвів до катастрофічних наслідків

Щороку в останню суботу листопада в України та в усьому світі вшановується пам’ять масового штучного голоду 1921-1923-го, 1932-1933-го та 1946-1947-го років. За штучним голодом 1932-1933 років також офіційно закріплено назву Голодомор. Це слово прийшло в усі мови світу, в тому числі й в українську, з чеської – вперше воно було Читати далі…

Ух-ух! Ти звідки такий барвистий? Одинадцятий епізод “Казкових сніданків” – про велику прогулянку маленького пташеняти

У нашому проєкті спільного читання “Казкові сніданки” настав час для знайомства з пташеням Чубчиком із казки Катерини Єгорушкіної “Чубчик у лісі”. Варто лишень поглянути на його портрет, намальований художницею-ілюстраторкою Оленою Власюк, щоб зрозуміти – в нього й справді дуже доречне ім’я та яскрава зовнішність 🙂 Цього ранку Чубчик вирушив на Читати далі…

Ангеліна та її найкращі подруги

Всесвіт емоцій підліткової дружби та першої закоханості – у новій книжці “Кокони” Тетяни Стрижевської Написати книжку для підлітків, які вже от-от увійдуть у доросле життя – надскладне завдання. Адже ця аудиторія в наші дні рідко обирає для себе дозвілля з книжкою в руках. Авторам ще потрібно добряче постаратися, щоб переконати Читати далі…

Ввімкнути уяву на повну потужність. БІБЛІОТЕКА провела онлайн-зустріч із дитячим письменником і сценаристом Володимиром Нікітенком

Синергія, тобто взаємне підсилення й збагачення класичних книжок для дітей та анімаційних серіалів – тренд нашого часу. В тому, що таке поєднання може успішно працювати навіть на доволі скромному (поки що : ) ) медійному ринку України, ми переконалися під час онлайн-ефіру з письменницею Анастасією Лавренішиною, яка нещодавно виступила в Читати далі…

Мами – вони такі. Десятий епізод “Казкових сніданків” – про незабутній осінній подарунок на день народження

Маленький їжачок Григорик ненароком забув про важливе родинне свято – мамин день народження. Його друзі, яких він зустрів на лісовій галявині, порадили йому не засмучуватися і почали ділитися з ним ідеями чудового й незбутнього подарунка для неї. Хтось із них запропонував принести їй горщик з медом, хтось – назбирати цілий Читати далі…

Вихід з внутрішньої окупації

Чому назва “Революція Гідності” для подій зими 2013-2014 є більш доречною, ніж “Євромайдан”? З нагоди Дня Гідності та Свободи Національний музей Революції Гідності проводить ІІІ науковий форум “Революція Гідності: на шляху до історії”. БІБЛІОТЕКА прослухала доповідь історика і політолога, директора Недержавного аналітичного центру “Українські студії стратегічних досліджень” Юрія Сиротюка “Новітні Читати далі…

Незгаяний шанс. У БІБЛІОТЕЦІ відбулася онлайн-презентація інклюзивної казки Оксани Драчковської “Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама”

У Мами-зайчихи народилося одразу семеро діток! Але згодом до материнської радості домішалася чимала порція гіркого смутку – одне з них не бігає й не стрибає, як належить зайченятам. Більше того – лікарка-Сова сказала, що воно ніколи не зможе зробити цього… Так починається казка “Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама”, яка розповідає Читати далі…

Толерантність – це вміння бути незгодним

Щороку 16 листопада згідно з прийнятою у 1995 році резолюцією Генасамблеї ЮНЕСКО відзначається Міжнародний день толерантності З усіх святкових, пам’ятних тематичних та інформаційно-просвітницьких дат, встановлених ООН та ЮНЕСКО, Міжнародний день толерантності – чи не найбільше дискутований. Зміст цього поняття – єдність та розуміння попри незгоду та дистанціювання – у дуже Читати далі…

Easysoftonic