Більше творчості, більше знань! У БІБЛІОТЕЦІ розпочинається новий навчальний рік для наших гуртківців і студійців

Вересень – час початку нового навчального року в гуртках і студіях БІБЛІОТЕКИ. Вже вдруге ми розпочинаємо заняття з нашими юними читачами в умовах пандемії , тому число місць знову буде обмеженим. Для запису до гуртків і студій потрібно зателефонувати 044-236-21-19. Отже, короткий путівник творчими та освітніми активностями БІБЛІОТЕКИ в сезоні Читати далі…

Молодий, волелюбний, зухвалий. Дивимось кінодебют Богдана Ступки у фільмі “Білий птах з чорною ознакою”

27 серпня Україна відзначає 80 років від дня народження великого актора Нинішнє літо – найкращий час для ближчого знайомства із найвидатнішими картинами і майстрами українського поетичного кіно. До нього знову звернена увага глядачів, адже у 2021 році ми відзначає ювілей одразу трьох його творців – режисера Юрія Іллєнка, акторів Івана Читати далі…

Слухаюсь, капітане! Сорок другий епізод “Казкових сніданків” – про найголовніший морський закон

Британський письменник та художник-ілюстратор Рассел Пантер (Russel Punter) відомий у себе на батьківщині як автор серії коміксів, які переповідають молодшим школярам найцікавіше з англійської та світової літературної класики. Дітям, що тільки-но навчилися читати, варто одразу дати можливість познайомитися з тим, чим захоплюються дорослі – переконаний він. Так з-під його пера Читати далі…

Без готового рецепту. Читаємо драму Івана Франка “Украдене щастя”

27 серпня Україна відзначає 165 років від дня народження Івана Франка. Найкращий спосіб віддати шану одному з найбільших наших літературних класиків – читати його твори та ділитися враженнями про них. БІБЛІОТЕКА запрошує заново перечитати хрестоматійну драму “Украдене щастя”. В наші дні вона не тільки входить до репертуару багатьох українських театральних Читати далі…

Найголовніший модернізаційний проєкт.Тридцятиліття Незалежності як нагода зазирнути у майбутнє

Зовсім скоро ми будемо відзначати тридцятилітній ювілей без перебільшення найголовнішої події всієї української історії – День Незалежності України. Висвітлюючи у своїх дописах різні теми з історичного минулого, такі, як Українська Революція 1917-1921 років, День Соборності, Червоний ренесанс 1920-х і сталінський терор, події Другої світової війни та ключові дати, пов’язані з Читати далі…

Ти – все одно молодець. Сорок перший епізод “Казкових сніданків” – про мрію, зусилля, політ і щастя

Британський кіноактор Дональд Біссет в Україні більше відомий як письменник-казкар та художник-ілюстратор. З-під його пера та пензля вийшло безліч яскравих коротеньких історій, які розповідають малюкам про щось важливе й цікаве у дорослому житті. Наприклад, казка “Про Поросятко, яке вчилося літати” розповідає про нездоланну, здавалося б, перешкоду, яка не дає поросяткові Читати далі…

Життя за синьо-жовтий стяг. До Дня Державного прапора України

Напередодні Дня державного прапора України, який щороку відзначається 23 серпня, БІБЛІОТЕКА хоче розповісти про Степана Чубенка, його любов до України та до синьо-жовтого стягу. Шістнадцятирічний мешканець Краматорська, вболівальник донецького “Шахтаря” та воротар місцевої юніорської футбольної команди “Авангард”, юний громадський активіст був по-звірячому вбитий у липні 2014-го проросійськими бойовиками. Десятикласник краматорської Читати далі…

По-святковому багато сонця. У БІБЛІОТЕЦІ триває виставка пейзажів Анатолія Гопкала, присвячена Дню Незалежності України

Крім святкового параду й урочистої промови Президента, День Незалежності у багатьох асоціюється з яскравими враженнями від мандрівки нашою країною. Довгий вікенд наприкінці літа – чудова нагода побачити один з чарівних куточків України, збагатитися позитивними емоціями, із вдячністю поміркувати про багатства природи, які можна побачити у ці неповторні дні. Саме такою Читати далі…

Більший, ніж успішний романіст. До 250-річчя з дня народження Вальтера Скотта

Шотландцеві Вальтерові Скотту пощастило стати не просто відомим далеко за межами своєї рідної країни. Без його історичних романів неможливо зрозуміти ані літературну класику ХІХ століття практично усіх країн Європи, включно з Україною, ані сучасні уявлення про історію як науку. У наші дні кожен письменник або сценарист, який береться до створення Читати далі…

Казка, гумор, фантастика. Короткий путівник найвідомішими книжками Галини Малик

Сьогодні, 12 серпня Галина Малик відзначає 70-літній ювілей. До того, як здобути визнання як письменниця, що пише для дітей та підлітків, пані Галина працювала бібліотекаркою – вона понад десять років очолювала відділ культури та мистецтв Закарпатської обласної наукової бібліотеки. Вітаємо літераторку і нашу колегу! Ужгородська письменниця Галина Малик стала широко Читати далі…

Easysoftonic