Зовсім скоро ми будемо відзначати тридцятилітній ювілей без перебільшення найголовнішої події всієї української історії – День Незалежності України. Висвітлюючи у своїх дописах різні теми з історичного минулого, такі, як Українська Революція 1917-1921 років, День Соборності, Червоний ренесанс 1920-х і сталінський терор, події Другої світової війни та ключові дати, пов’язані з нею – День пам’яті і скорботи, День вигнання нацистських окупантів з України, День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом; про шістдесятництво та аварію на Чорнобильській АЕС, БІБЛІОТЕКА незмінно тримає у фокусі здобуття Незалежності у серпні 1991-го. Без Дня Незалежності неможливо усвідомити й значення багатьох пізніших подій, насамперед Революції Гідності і загибелі Небесної сотні в лютому 2014-го, окупацію Криму, боїв за Луганський і Донецький аеропорти, за Іловайськ і Дебальцеве…

Ось уже всьоме Україна відзначає своє найголовніше державне свято в умовах агресії Російської Федерації. Практично щороку ворог намагається влаштувати менші або більші провокації, від сором’язливо прихованої інтервенції під Іловайськом у 2014-му до нинішньої недружньої дії – запуску газогону “Північний потік-2”. Але навіть наші найзапекліші противники були змушені визнати – Україна не впаде, не розвалиться на частини і не розчарується у своїй Незалежності.

Дата 24 серпня 1991 року – це насамперед про майбутнє, адже ми ні на хвилину не сумніваємося, що наша Незалежність буде завжди. Це наш найбільший модернізаційний політичний і гуманітарний проєкт. Він настільки масштабний, що практично неможливо всебічно розповісти про нього в цьому короткому дописі.

Тридцять років – це тривалий відрізок часу навіть для дорослих. Тридцять років Незалежності за плечима – це вже багато важить. Це мотивує і надихає.

З Днем Незалежності!

P.S. Тут можна прочитати огляд історичної літератури про здобуття Незалежності з фондів БІБЛІОТЕКИ.

Категорії: Без категорії

Easysoftonic